GüncelSosyal Medya

Instagram Takipten Çıkanları ve Engelleyenleri Görme

Instagram kullanımında, gerek rahatsız edici içerikler, gerek taciz mesajları, gerekse eski sevgililer yüzünden takipten çıkma ve engelleme olayları çok artmaya başladı. İnsanlar artık tahammül edemedikleri kişileri engelleyip veya takipten çıkıp bir daha karşılarına çıkmasını istemiyor.

Netflix’te, BlackMirror adında bir dizi var, izlemediyseniz kesinlikle tavsiye ederim. Oradaki bir bölümde, çiplerle insanlara sosyal medya puanları veriliyor ve görüşmek istemediğiniz kişiyi engelliyorsunuz. Sizi hiçbir şekilde görüp, konuşamıyor. Biliyorsunuz ki dizilerde olan şeyler, genelde gerçek hayatın fragmanı gibi oluyor. Bu olaylar da gerçekleşebilir, bakalım biz görebilecek miyiz?

Neyse konumuza dönecek olursak eğer, sosyal medyanın yaşantımızdaki önemi arttıkça, orada gelişen olayları daha çok önemser olduk. Konumuzla alakalı olarak, sürekli instagram takipten çıkanları görme, instagram kim engellemiş?” gibi sorularla çok fazla şekilde karşı karşıya kalmaktayız. Ben de kendi kullandığım yöntemleri de dahil ederek bu konuyu sizlere açma gereği duydum. İki yöntem altında kendiniz bakarak, ve yardımcı uygulamalar sayesinde, sizi takipten çıkanları ve engelleyenleri görebilirsiniz. O zaman inceleyelim.

instagram takipten çıkanlar

Manuel Olarak

Bunu genelde farkında olduğunuzda kontrol edebilirsiniz. Örneğin, bir kişinin profiline girerek, sizi takip ediyor mu? veya sizi engellemiş mi bunu görebilirsiniz. Takip ettikleri listesinde yoksanız, veya fotoğrafları dahil hiçbirini göremiyorsanız engellenmiş olabilirsiniz. Kapatılan hesaplar dışında, genelde profillere girince “henüz hiç gönderi yok” gibi bir mesaj alırsanız, bilin ki karşıdaki profil tarafından engellenmişsiniz demektir.

Program yardımı ile

Çok takipçiye sahipseniz, tek tek manuel olarak bakmak çok mümkün olmayabilir. Bu yüzden program kullanmak hem çok pratiik hem de anlık olacaktır. Sizi birisi takipten çıktığı anda, veya engellediğinde anında bildirim alarak görebilirsiniz. “Reports+” adlı program aracılığı ile en sağlıklı bilgilere ulaşabilirsiniz. Google Play Store veya App Store üzerinden programı indirebilirsiniz. Ardından “bildirimlere izin ver, veya anlık mesajlara izin ver” gibi uyarıları dikkate alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Instagram takipçilerinizde bu şekilde azalmalar olabilir. Bu yüzden instagram takipçinizi arttırmak isteyebilirsiniz, tam da sizler için 7 madde üzerinden hazırladığım, instagram takipçi arttırma yolları 2020 adlı makalemi incelemenizi tavsiye ederim.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.