GüncelKültür & Sanat

5 Tavsiye! – Netflix En İyi Mini Diziler Önerileri

Netflix En İyi Mini Diziler

Bu başlık altında buluştuğumuza göre, siz de benim gibi sezonları yıllar süren diziler izlerken kopmalar yaşıyor olabilirsiniz. İşte tam da bu yüzden uzun soluklu diziler izleyemeyenler için harika bir liste hazırladım. 5 Tavsiye ile Netflix en iyi mini diziler başlığım altında birlikte göz atalım.

Netflix En iyi Mini Diziler

Netflix ve daha birçok tarzda platformda dizi izlerken kullanmış olduğum Xiaomi Mi-Box TV adlı ürünü, hayatımı inanılmaz şekilde kolaylaştırdığndan dolayı kesinlikle tavsiye ediyorum. Aşağıdaki başlık aracılığı ile detaylı şekilde yaptığım Ürün İnceleme kategorim altındaki analizimi inceleyebilirsiniz.

1) The SPY

Listemin ilk sırasında beni çok etkileyen ve bir gecede bitirdiğim The Spy yer alıyor. Başrolünde Ali G adlı efsane filmden tanımış olduğumuz Sacha Baron Cohen’i ilk gördüğümde çok şaşırmıştım. Tamamen farklı bir rolde inanılmaz kaliteli bir oyunculuk ile karşımıza çıkıyor.

Rolünde gerçek soyadı ile aynı adı taşıyan Eli Cohen, 1960 yıllarında memurken gizli ajana dönüşüyor ve gizli bir görev için yeni bir kimlikle Mossad adına Suriye’ye sızıyor.

IMDB üzerinden 7.9/10 gibi bir puana sahip olan bu mini diziyi, gerilim, drama ve aksiyon sevenler için kesinlikle tavsiye ediyorum.

  • Başroldekiler : Sacha Baron Cohen,Noah Emmerich,Hadar Ratzon Rotem
  • Yaratıcılar: Gideon Raff

2) The I-Land

Netflix En iyi Mini Dizi

Netflix en iyi mini diziler başlığımda ikinci sıraya geldiğimde yine bir gecede tüm diziyi bitirmenizi sağlayacak akıcılıkta bir mini dizi önerisi ile karşınızdayım, The I-Land. Çok fazla bilim kurgu dizisi izlememe rağmen, bu diziye hayran oldum diyebilirim! Tamamen gerçeklik üzerine bir kurgu yapılmış ve her sahnesinde inanılmaz derecede merak uyandırıyor.

Dizide bir grup yabancı adaya bırakılıyor, ancak bir sürpriz ile. Bırakılan tüm kişilerin hafızaları silinmiş oluyor ve geçmişlerine dair hiçbir detay hatırlamıyorlar. Bu şekilde adada hayatta kalabilmek adına savaşıp, mücadele etmeye çalışıyorlar.

  • Başroldekiler: Natalie Martinez, Kate Bosworth, Ronald Peet
  • Yaratıcılar: Anthony Salter

3) When They See Us

Netflix Mini Dizi

Mayıs 2019 yapımı olan ve yeni sayılabilecek bu mini dizi 5 Harlem sokaklarında büyüyen gencin, gerçek hayattan uyarlanmış olan hikayesini anlatıyor. Sadece 4 bölüm olması sebebi ile kesinlikle hemen başlamanızı tavsiye ediyorum.

IMDB puanı 8,9/10 olan bu mini dizide, gençler haksız yere cinsel istismar suçundan hapse atılırlar ve masumluklarını kanıtlayabilmek adına zorlu bir mücadele içerisine girerler.

  • Başroldekiler: Asante Blackk, Caleel Harris, Ethan Herisse
  • Yaratıcılar: Ava DuVernay

4) Maniac

Netflix Mini Diziler

Başka bir Netflix mini dizi önerimde ise 2018 yapımı olan ve baş rolünde ünlü oyuncu Emma Stone’un oynadığı Maniac adlı dizi yer alıyor.

Bu dizide annesi ile problemleri olan bir doktor, ilginç denemeler, deneyler yapar. Bu deneyler sonucunda iki kişi arasında ilginç bir bağ oluşur ve izlemeye değer mini dizi haline gelir.

IMDB puanı 7.8/10 olan bu mini dizi 10 bölümden oluşmaktadır.

  • Başroldekiler: Emma Stone,Jonah Hill,Justin Theroux
  • Yaratıcılar: Patrick Somerville

5) Unorthodox


Listemin son sırasında 2020 yapımı olan yeni bir Netflix mini dizisi yer alıyor. Brooklyn doğumlu bir Yahudi kadın, görücü usulü evliliğinden kaçıp, Berlin’e gider. Bu şehirde bir grup müzisyen ona evlerini açar ancak kirli geçmişi onu burada da bulur.

IMDB puanı 8.0/10 olan bu mini dizi 4 bölümden oluşuyor.

  • Başroldekiler: Shira Haas, Amit Rahav, Jeff Wilbusch
  • Yaratıcılar: Anna Winger, Alexa Karolinski

Son Sözler

Netflix mini dizi olayını çok seviyorum, umarım her geçen gün bunların sayısı artar, ben de bu konu altında beğendiklerimi güncelleme şeklinde sizlerle paylaşırım.

IMDB puanlamaları üzerinden 8 ve üzeri almış Türk dizi önerilerini ise aşağıdaki başlık aracılığı ile inceleyebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.