Güncelİnternetten Para KazanmaWeb

Twitch Para Kazanma: Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

Twitch Para Kazanma

Oyun Oynayarak Para Kazanma adlı bir önceki yazımda, oyun oynayarak nasıl para kazanılır? ve twitch para kazanma yolları gibi konulardan bahsetmiştim. Burada 6 alt başlık ile, detaylıca inceleyelim.

Twitch Para Kazanma

İyi bir oyuncu olduğunuzu düşünüyorsanız, oyun içi gelirleriniz dışında twitch üzerinden yayınlar yaparak da ek gelirler elde edebilirsiniz.

1- Abonelik

Twitch yayıncıları için en büyük gelir kaynaklarından biri, aboneliklerdir. Yayıncılar, kanallarına belli miktarlar üzerinden paketler sunarak, abonelikler oluşmasını sağlayabilir. Kanala abone olan kullanıcılar ise, sunulan ekstra avantajlardan faydalanabilir.

Örneğin; abonelerin, videoları reklamsız görüntüleme, özel emojiler, uyarılar ve sohbet odalarına erişme gibi imkanları vardır. Tüm bunlara ek olarak yayıncıların düzenledikleri yarışmalara erişme imkanları da vardır. Bu bölümlerdeki özel ürünler sayesinde ek gelirler sağlayabilirsiniz.

2- Twitch Bits 

Twitch Bits, bildiğim kadarı ile yayıncıların aldığı en düşük ödeme şeklidir. Bu yöntem izleyicilerin yaptığı bağışlar, hatta mini bağışlar diyebiliriz, kazançlar bu şekilde gerçekleşiyor. Twitch bu konuda sohbet odalarında kullanılan her bit için, yayıncılara ödeme yapıyor. Dediğim gibi miktar düşük, ancak milyonlarca kullanıcı olması nedeni ile hızlı bir şekilde büyüme potansiyeline sahip.

3- Satış ortaklığı

Twitch ortaklıkları dışında, yayıncıların markalarla yaptığı iş birlikleri ile ürünleri kanallarında takipçilerine tanıtarak ödeme aldıkları bir satış ortaklığı yöntemidir.

Platformdaki en popüler programlardan biri ise Amazon aracılığı ile yapılıyor. Amazon ortaklık programlarınınız ile bağlantılarınızı paylaşabilir, gerçekleşen satışlardan belli yüzdeler alarak ek gelir elde edebilirsiniz.

4- Kişiselleştirilmiş ürünler

Bana çok ilginç gelse de böyle bir sektör var. Sevdikleri oyuncuların kişiselleştirmiş olduğu ürünlere büyük talep mevcut. Bu ürünlere örnek olarak; çeşitli t-shirtler, kahve kupaları gibi büyük ilgi gören ürünleri verebilirim.

Popüler oyuncular da bu yöntemi bir ek gelir kapısı olarak görüyor ve faydalanıyor. Kanallarındaki açılış sayfalarına bağlantılar ekleyerek, talep edilen ürünleri mağazalara yönlendiriyolar.

5- Sponsorluklar

Twitch’in diğer platformlara göre avantajlı olduğu en büyük konu, çok sıkı ve hevesli takipçilere sahip olması. Bu sayede birçok büyük marka da, takipçilerin gösterdiği etkileşimlere göre hareket ediyor. Bu sponsorluklar, çeşitli markaların kıyafetlerinden veya ürün tanıtımlarından oluşuyor.

Oluşturduğunuz veya oluşturacağınız sağlam kitleniz sayesinde sponsorluklar aracılığı ile gelirlerinizi katlayabilirsiniz.

6- Oyun ve Oyun içi Ürünler

Twitch para kazanma yollarından biri de oyun içinde ürünler satmaktan geçiyor. Bu da gelirlerin tahmini %5’ine denk gelmektedir. Bu yöntemde de şirketler genelde popüler oyunulara ulaşıyor ve onlara çeşitli ortaklık programları sunuyorlar

Örneğin; Oyunu oynayan yayıncılara yüksek miktarlarda bağışlar yapılıyor. Markalar da, bu fırsatttan yararlanıp oyun için satın alımları arttırabilmek adına çeşitli pazarlama stratejilerini kullanıyorlar. Bu stratejiler genelde, abonelik paketleri, satış ortaklıkları şeklinde gerçekleşiyor. Bunun için herhangi bir oyunun uzmanı olmanıza da gerek yok.

Son Sözler

Twitch para kazanma yollarını deneyerek oyun oynayarak para kazanabilirsiniz. Tüm bunlara ek gelirler eklemek isterseniz, İnternetten Para Kazanma adlı makalemi inceleyebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.