Güncelİnternetten Para Kazanmaİş DünyasıWeb

Kanıtlanmış 5 İpucu! – Online Satış Arttırma Yolları

Bir web siteniz var ve buradan satışlar yapıyorsunuz, ancak bu satış miktarları yeterince tatmin etmiyor mu? Bu durum için online satış arttırma yolları mevcut. Yazımın devamında 5 tavsiye ile sizleri bu konuda aydınlatacağım.

online satış arttırma

Örneğin ; Sayfanızda e-kitap üzerine satışlar yapıyorsunuz ve diyelim ki aylık 1000 TL gelir elde ediyorsunuz. Hedefiniz bunu 2 katına çıkarmak, dolayısı ile yeni ürün eklemeniz gerekmektedir.

Yeni ürün ekleyerek, satış miktarınızı arttırabilirsiniz. Ancak en iyi yol bu mu? Sizlere tavsiyem zaten hali hazırda satış olanlara odaklanırsanız, daha fazla para kazanmayı başarabilirsiniz. Bunlara birkaç örnek ise;

  • Sayfa Hızı
  • Arama motorlarındaki Sonuçları
  • Ödeme Sayfası Geliştirme

Hali hazırda olan sisteminizde iyileştirmeler yaparak çok daha fazla gelirler elde edebilirsiniz. SEO çalışmaları ile site içi optimizasyonlar yapılarak, gereksiz kodlamalar kaldırılır, resim boyutları optimize edilir ve rakip analizi yapılarak yeni anahtar kelimeler oluşturulur. Bu sayede arama motorlarındaki sonuçlarınızda da olumlu gelişmeler olacaktır.

SEO hakkındaki bazı konularıma aşağıdaki başlıklar aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Online Satış Arttırma Yolları

Yukarıda anlattığım yöntemlere ek olarak satış yollarınızı arttırmanızda yardımcı olacak 7 ipucu ile sizleri baş başa bırakıyorum.

1) Mevcut Ürünler

Mevcut ürünlerinize satışlar ekleyerek kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Amacımız kullanıcıları sayfamızda daha fazla tutmak olduğu için, satış yapılacak ürünün yanında onu tamamlayıcı başka ürünler önermeniz, buna yardımcı olacaktır.

Bonus olarak ise, her satış altında benzer ürünleri listelemenizi tavsiye ederim.

2) Ödeme Sayfası Geliştirme

Aktif olarak satışlar yaptığınız sitenizde, artışlara bir diğer örnek ise, ödeme sayfasını geliştirmek olacaktır. Kullanıcılara daha güvenli alışverişler yapabilecekleri ortam hazırlamak, başka sitelerden alış yapmak yerine sizin sayfanızı tercih etmelerini sağlayacaktır.

Bu geliştirilmiş ödeme sayfalarında olması gerekenler ise;

  • Müşterilere tam olarak ne aldıklarını hatırlatan satış kopyası,
  • Ana sayfanızla eşleşen marka bilinci oluşturma,
  • Ürün fotoğrafı,
  • Ürün hakkında net bilgiler,
  • Memnuniyet garantisi.

Bunlara ek olarak ise, çok basit ve kolay bir arayüz seçimi olmalıdır. Kullanıcılar üye olurken, çok fazla detay sorulmamalı ve direkt olarak ödeme yöntemi sayfasına geçebilmelidir.

3) Abonelik Bülteni

Sayfanıza bir abone ol kutusu ekleyerek, kullanıcılarınızın tüm yeni konulardan ve ürünlerden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. En büyük pazarlarma yöntemlerinden biri olarak e-Posta kullanımı, son zamanlarda oldukça olumlu sonuçlar şeklinde geri dönüşler vermektedir.

online satış arttırma

Buna örnek olarak; kendi sayfamda kullandığım eklentiyi verebilirim. Aşağıdaki başlık aracılığı ile eklentinin nasıl kurulacağını ve ayar yapımlarını bulabilirsiniz.

4) Satış Ortaklığı

Bir satış ortaklığı programı başlatılarak, reklam bütçeniz olmadan da büyük gelirler elde edebilirsiniz. Satış ortağı programınız sayesinde, başka sayfalar aracılığı ile sitenize yeni ziyaretçiler ve dolayısı ile yeni alıcılar çekmiş olursunuz. Bu en düşük bütçeli ve risksiz büyüme yöntemlerinden biridir.

5) Mobil Dostu Sayfa

online satış arttırma

Teknolojinin cebimize kadar girmesinin ardından her 3 ziyaretçiden 2’si mobil üzerinden girişler yapmaktadır. Bunu Google Analytics yardımı ile kontrol edebilirsiniz.

Oluşturduğunuz sayfa kesinlikle mobil üzerinden çok hızlı açılmalı ve kullanıcıları zorlamamalıdır. Büyük satışlar yapmayı hedeflediğiniz için bunun için bir uygulama da geliştirebilirsiniz.

Son Sözler

Anlattığım tüm bu yöntemler, kendi sayfalarımda deneyimlediğim, satışlarımı arttırmamda yardımcı olan, kanıtlanmış ipuçlarıdır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.