Google AdsenseGüncelİnternetten Para Kazanma

5 Yöntem! – Adsense Gelir Arttırma Yolları (Nasıl?) – 2020

Adsense gelir arttırma yolları adlı konumu incelemeye başladıysanız, Adsense kabulu alan ve gelir elde etmeye başlayan birçok kişinin deyimi ile şanslı kişilerdensiniz. Gerçekten de bu iş şans, kader işi mi? Adsense hesabı nasıl açılır, çok mu zor? (kaç para bi Adsense) Adsense hesapları için forum sitelerinde bir pazar oluşmuş durumda. Tüm bunlara gerek var mı? Şimdi baştan başlayalım.

Adsense Gelir Arttırma

Öncelikle hala hesap sahibi değilseniz, başvuru yapabilmek adına Adsense Hesabı Nasıl Açılır? adlı konumu inceleyebilirsiniz.

Peki Adsense başvurusu yaptık kabul olacağını düşünmüyorsunuz, veya red yediniz. Peki şimdi ne yapılacak? Adsense bu konuda çok anlayışlı, sitenizde düzeltmeler yaptıysanız, bir daha inceleyelim diyorlar. Bu aşamalarda yapmanız gerekenleri, Adsense Hesabı Açmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler adlı konumda anlattım, ben de bu yöntemleri kullanarak tam 21 günde hesap onayı aldım.

21 Günde Adsense Hesap Onayı!

Buraya Dikkat : Onay alma aşamasında sizden istenilenleri çok iyi okuyun. Tüm kurallara uyduğunuzdan, herhangi bir illegal içerik vs. bulunmadığından emin olduktan sonra, uzun yazılar yazın. İçeriklerinizi minimum 500 kelime yapmaya bakın! Ardından benim yaptığım hatayı yapmayın, iyi okuyun (!) Şimdi benim yaptığım bombayı anlatıyorum. Benim başvurum esnasında, değerli içerik yok (ki imkansız) ve sitenizde kodu bulamadık şeklinde iki hata alıyordum. Sitenizin HTML “ve etiketleri arasına yapıştırın şeklinde uyarı veriyordu, ben ise onu sürekli “veya diye okuyordum. Yani Google botları cidden kodu bulamıyormuş, yoksa çok daha erkenden onay alabilecek, reklamları yayınlayabilecektim.))

Adsense Gelir Arttırma Yolları

Adsense Gelir Yükseltme

Artık nasıl hesap açılır konularını geçtik ve hesap sahibi olduğumuzu varsayarak, ana konumuza dönüyorum. Adsense Geliri Nasıl Arttırılır? Bu konuda kendi uyguladığım yöntemleri başlıklar altında detaylı şekilde inceledim, sizi aşağıdaki listeye alalım.

1) Reklam Yerleşimi ile Gelir Arttırma

Şüphesiz ki, en önemli nokta reklamları sitenizin hangi kısımlarına yerleştirdiğinizdir. Bu her temaya, her web sayfası ziyaretçisine göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle sitenizin, içerik bakımından değil de fiziksel anlamda hangi bölümleri daha popüler, bunu bilmemiz gerekiyor. Sıradan reklam bölümleri oluşturdunuz ve gelirinizden memnun kalmadınız. Şimdi değişiklik zamanı! HeatMap adında bir eklenti var, sitenizde en çok neresi tık almış aşağıdaki örnek görsel şeklinde, sizlere sunuyor. Aslında futbol izleyicilerinin aklında, devre aralarında ve maç sonlarında verilen ısı haritaları canlandı bile! Tamamen aynı mantık ile çalışıyor, futbolcular sahanın en çok neresinde bulunmuş bunu öğrenmemiz gerekiyor.

Adsense Gelir Arttırma Yolları

Tavsiye : HeatMap adlı eklentiyi yükledikten sonra, en yoğun hit aldığınız gün ve en az hit aldığınız gün şeklinde 24‘er saat aktif tutmanızı tavsiye ediyorum. Bu şekilde daha sağlıklı bir sonuç alabiliriz. (bkz. WordPress Eklenti Kurulumu Resimli Anlatım)

Yukarıdaki örnek görselde de gördüğümüz şekilde, genelde siteler anasayfaya değil de, yazı içlerine daha çok hit alırlar. Biz de bu yüzden yazı içine odaklanmalıyız. Benim gibi uzun yazılar yazdığınızı varsayarak, 2 ve 5.paragraf sonrası şeklinde en sağlıklı sonuçları alıyorum. HeatMap aracılığı ile kendi sitenize göre uyarlamalısınız. Bu konu hakkında daha önceden adsense yazı içi reklam ekleme nasıl olur? anlatmıştım. Aşağıdaki link aracılığı ile inceleyebilirsiniz.

2) Reklam Rapor Analizi ile Gelir Arttırma

Adsense Yüksek Gelir Kazanma

Gelir arttırma açısından en önemli noktalardan biri de Adsense panelindeki raporları iyi analiz edebilmek, iyi okuyabilmektir. Bunun için rastgele reklam isimleri vermek yerine, şu şekilde yapabilirsiniz.

  • Yazı içi Reklam 1
  • Yazı içi Reklam 2
  • Anasayfa Üst Kısım
  • Anasayfa Bileşen HTML

Örnekleri kendinize göre uyarlayabilirsiniz, ancak bu şekilde yaparsanız hangi reklamınızın ne kadar tık aldığını öğrenebilirsiniz. Bu sayede gereksiz reklamları kaldırabilir, web sayfanızın daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz.

3) Görsel mi Metin Reklamları mı? (&Boyut)

Google bu konuda seçimi bize bırakıyor. Görsel reklam veya metin reklamları, iki reklam türünü de seçebilirsiniz, ancak sitenize hangisi daha uygun olacak bunun analizini yapmak gerekiyor. Makalelerinizde çok fazla resim kullanmayan biri iseniz, daha canlı ve dikkat çekmesi açısından kesinlikle görsel reklamlar seçmeniz gerekiyor. Eğer tam tersi bir fotoğraf blogu veya stokresim sitesi kurduysanız o zaman da metin reklamları daha çok dikkat çekecektir.

Kendimden örnek verecek olursam, makalelerimde resimlere de yer veririm. Ancak başlıklar altında düzenli olduğu için, görsel reklamlar göze batmaz. Ne kadar büyük reklam kullanırsanız da, o kadar fazla tık alacaksınızdır. Ancak hepsi düzenli olmalı ve aldatıcı reklamlar olmamalıdır. Unutmayın ki, daha büyük reklamlar sitenizin daha yavaş açılmasını sağlayacaktır, kullanıcılar tarafından da sevilmeyecektir. Hepsini sayfanızın altın oranına göre tasarlamalısınız, bol bol deneme yapın.

4) Alakalı Reklam Yayınlama & Yeniden Pazarlama (ReMarketing)

Öncelikle niş bir sayfa sahibi iseniz, şunu bilmemiz gerekiyor. Örneğin, şifalı bitkiler adında bir konuya yöneldiniz ve buna uygun bir sayfa hazırladınız. Her zaman Google’ın sağlık tarzı sektörlerde tık başına daha fazla gelir kazandırdığı bilinmektedir. Bu sitelerde çok fazla rekabet olduğu için hit anlamında yükselmek biraz zordur. Şimdi iki seçeneğimiz var;

  • Sağlık Reklamları Yayınlamak
  • ReMarketing Reklamları Yayınlamak

1) Eğer içeriklerinize göre reklamlar, yani sağlık sektörü reklamları yayınlarsanız, kullanıcılarınıza yönelik bir çalışma yapmış olacaksınız, tıklanma oranı az olabilir ama tık başı geliriniz daha fazla olacaktır.

2) Eğer ReMarketing yöntemini kullanırsanız, reklamlarda ziyaretçilerinizin son aramaları görünecektir. Örneğin; Geçen hafta Beymen‘den Common Projects markalı bir ayakkabı aldım. Şu an hangi siteye girersem, beymen ve bu markanın reklamlarını görebiliyorum. Ya da Trendyol‘dan heykel şeklinde bir saksı almıştım, sürekli bunlar karşıma çıkıyor. Bu hedefe yönelik bir çalışma oluyor ve yeniden pazarlama adını alıyor. Daha az tık başı gelir verse de, çok daha fazla tıklanıyor. Seçim sizin.

5) Özgün içerik & Seo Çalışmaları ile Gelir Arttırma

Özgün içerik konusu ile başlayalım, sitemin arama kısmından bu kelimeyi yazacak olursanız, belki her konumda yazmış olduğumu göreceksinizdir. Kilit nokta kesinlikle burası. Google algoritmasında copy paste işlemlere kesinlikle yer yok. Uzun, anlaşılır, görseller ile süslenmiş özgün içerikler üretmelisiniz.

Özgün içerik SEO uyumlu ise, tadından yenmez olur! Yukarıdaki konumda detaylarını inceleyebilirsiniz. Yapılan seo çalışmaları sayesinde, ziyaretçileriniz arama motorlarından gelir. Bu olaya organik ziyaretçi denir, ki Google gözünde de en sevilen ziyaretçidir. Siteniz yeni ise, sadece site içi seo çalışmalarınızı yapmanızı tavsiye ederim. Backlink alımı vs. gibi işlemlere kişisel tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki, en az 3 ay sonra başlamalısınız. Aksi takdirde spam gibi istemeyeceğimiz durumlara düşme riski var. Seo nedir ve yapmanız gerekenler nelerdir, aşağıdaki linklerde listeledim, inceleyebilirsiniz.

1) Seo Nedir, Nasıl Yapılır?
2) Ücretsiz Seo Analizi Nasıl Yapılır?
3) 6 Adımda Kendi Seo’nuzu Yapın!

Son Sözler

Tüm bu yöntemleri, kendi tecrübelerimle sabir bir şekilde paylaştım. Hepsi denediğim ve olumlu sonuçlar aldığım Adsense Gelir Arttırma Yolları olarak adlandırdığımız yöntemlerdir. . Bu makalemin yayınlanma tarihinden çok sonra okuduysanız, belki yeni bir şeyler denemiş ve güzel sonuçlar almış olabilirim. Bu yüzden en kesin sonuçlara, sayfamı inceleyerek, reklamları nerelerde ve hangi şekillerde yayınladığımı inceleyebilirsiniz. Bol Kazançlar!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.