Google Adsenseİnternetten Para Kazanma

Adsense Hesabı Açmak için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Adsense hesabı açmanın günden güne zorlaştığı konuşuluyor. Tüm platformlarda nasıl açabilirim, başvurum kabul olmadı vs. gibi sorularla karşılaşıyoruz. Gerçekten bu kadar zor mu hesap açmak? Cevabım : hayır. Google algoritmasını anladığınızda insanlar neden bu kadar zorluklar çekiyormuş anlayamıyorum diyeceksiniz.

Yıllardır adsense hesabı açmak için, eski bir siteniz olması gerektiği, içinde çok fazla içerik olması gerektiği vs. gibi kısmen doğru olan ancak tamamının doğru olmadığı bir takım duyumlar ortalıkta. Peki Adsense hesabı açmak için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Gelin birlikte bu konuyu inceleyelim.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sitenizin yeni veya eski olması çok bir şey ifade etmiyor bu konuda. Fitness terimlerinden biri olan “bro science” yani daha çok, tecrübe ile kulaktan dolma bilgiler ile edinilen bilgilerden biri diyebiliriz. Google bu konuda size sorun çıkarmıyor, algoritmasındaki istekler başka şekilde.

  • Tema ve Yerleşim

İlk olarak çok fazla gözü yormayan, sadelikten yana bir tema seçmeniz gerekiyor. Yapılan SEO çalışmalarında da ilk dikkat edilen konulardan biri bu olmuştur her zaman. Temamızı seçtikten sonra site hızı burada çok önem taşıyor, çünkü arama motorları yavaş açılan siteleri çok önemsemeyerek, yükselmesini sağlamak için çalışmalarda gönülsüz olmuştur.

Tabii ki başvurunuzdan önce sitenizde başka bir reklam şirketinin reklamlarını bulundurmanızı önermem.

  • Adsense Kurallarına Uygun Olma

Kullanıcıların red yeme nedenlerininin başında, kuralları okumamak geliyor. Gerçekten bu insanları anlayamıyorum, ortada bir sistem ve kurallar var ancak bunu okumayarak ağlayıp, sızlıyorlar. Google Adsense program politikaları, kısmından başvuru öncesinde kesinlikle inceleme yapmanızı öneririm. Eğer siteniz, bu durumlara uygun değilse düzeltmeler yapmadan kesinlikle başvuru yapmayın(!)

  • Telif Hakkı

Her konumda özellikle “özgün içerik” konusunun altını çiziyorum. Bu konunun önemini anladığımızı varsayarak, telif hakkı olmayan içerik kullanmanız gerekiyor. Örneğin, bir konu hakkında makale yazdınız, tüm içeriğiniz size ait ancak bir görselle süslemek istediniz ve bu görsel de telif hakkı içeriyor. Bu da red yemenize sebep olur, o yüzden bu konuya da dikkat edelim.

  • Sayfa Yüklenme Hızı

Tema seçimi maddesinde, bu konuya değinmiştim. Ancak bir kez daha önemini vurgulamak istedim. Bu konuda özellikle kodlama düzenlemeleri çok önemli, gereksiz kodlamaların sıkıştırılması ve küçültülmesi gerekiyor. Bu konuda bilgi sahibi olamayabilirsiniz, bu çok normal ancak kesinlikle profesyonel bir yardım almanızı tavsiye ederim.

Başlıca dikkat edilmesi gereken noktaları sıraladım, tabii ki bunlara illegal içerik olmaması, “hakkımızda, iletişim” gibi sayfaları oluşturmanız gerektiğini de ekleyebiliriz.

Tüm kontrolleri yaptıysak, artık başvuru yapabiliriz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.