GüncelTeknolojiÜrün İnceleme

İnceleme : Apple Airpods 2 (Kablosuz Kulaklık) – Yorumlar (2020)

Telefonumun mikrofon girişinin bozulması sebebiyle çok az ses geliyor ve gidiyordu. Ben de ya yeni telefon alacaktım, ya da kablolu kulaklıkla devam edecektim. Ancak kablolu kulaklık spor esnasında çok sorun yaratıyordu. Ya ağırlıklara takılıyor ya da cardio esnasında kulaktan çıkıyor, sürekli rahatsız ediyordu.

Sonra “neden airpod almayayım ki?” dedim ve apple mağazasına doğru yola koyuldum. 1-2 ufak deneme yaptıktan sonra, inanılmaz memnun kaldım ve hemen aldım. Şu an kullanımım nasıl diye soracak olursanız, adeta yeni bir organım oldu diyebilirim. Çoğu zaman kulağımda olduğunu bile hatırlamıyorum. Yaşlı dedeler gözlük kafasındayken, “nerede bu gözlük!?” diye söylenir ya bazen öyle olmuyor değilim. O kadar rahatsız etmiyor ve hafif ki bu durumlar yaşanıyor. Şimdi detaylı şekilde özelliklerine bakalım.

Ürün Özellikleri

airpods özellikleri
 • İlk olarak en büyük özelliği, tüm telefonlarınıza uyum sağlıyor. Yani iPhone kullanıcısı olmasanız dahi, bu kulaklıkları kullanabilirsiniz. (Yine de iPhone’dan şaşmayın.)
 • HeySiri özelliği sayesinde, telefonunuz uzakta veya cebinizde de olsa kullanım sağlayabiliyorsunuz. Özellikle Scooter üzerindeyken ve araba kullanırken çok işe yarıyor.
 • Ağırlığı sadece 4 gram, dediğim gibi hissetmiyorsunuz bile.
 • Bataryası, tek sarjla 5 saate kadar dinleme süresi, 3 saate kadar da konuşma süresi imkanı tanıyor. Ancak kutusuna koyduğunuz kulaklıklar o kadar hızlı sarj oluyor ki görmeniz lazım. 15 dakika sarjla 3 saate kadar dinleme imkanı sunuyor.
 • AirPods ve Kablosuz Sarj kutusu ile birlikte ise 24 saatten fazla dinleme süresi, 18 saate kadar konuşma süresi sağlıyor.
 • Bluetooth 5.0 teknolojisi ile çok hızlı bağlantı sağlıyor.
 • Çip olarak ise h1 kulaklık çipi kullanılıyor.
 • Telefonunuza yaklaştırıp, airpods kutusunun kapağını açtığınızda soldaki fotoğrafta görüldüğü şekilde bir ekran çıkıyor. Bu ekranda tek tek kulaklıkların ve ana kutunun yüzde kaç sarjı olduğunu görebiliyorsunuz.

Airpods 2 – Kablosuz Kulaklıklar Nasıl Kullanılır?

 • Kullanımı oldukça basit, kutusundan çıkarıp kulağınıza yerleştirdiğiniz airpodları bluetooh sistemi üzerinden, bir kez eşleştirmeniz sonucunda her kulağınıza taktığınızda otomatik olarak bağlanıyor.
 • Gelen aramaları, çift tık şeklinde dokunarak açıyor ve kapatabiliyorsunuz.
 • Hey siri komutu sayesinde, normal iPhone kullanımı bile yapabiliyorsunuz.
 • Müzik çalıyorken, çift tık ile diğer müziğe geçebiliyorsunuz. Ben sol kulağa da, bir önceki şarkı şeklinde atama yaptım. Bunu da ayarlardan yapabiliyorsunuz, kullanımı oldukça basit.

Ekstra Özellik (Gizli Konuşmaları Dinleme!)

airpods gizli özellik

Bu özelliği, kullanmaya başladıktan çok sonra öğrendim. Adeta bir CIA ajanı kullanımı gibi ya da dedikoduyu çok seven biri. Baya iki ucu açık bir örnek oldu. O yüzden detaylarına bakalım.

Bu özelliği kullanabilmek için, telefonunuzu gizli bir yere saklıyorsunuz. Ardından airpodlarınız kulağınızda olacak şekilde şu ayarlamaları yapıyorsunuz.

 • Ayarlardan, denetim merkezine gidiyorsunuz, ardından denetimleri özelleştire dokunuyorsunuz.
 • aşağı kaydırıp, işitme simgesinin yanındaki ekle (+) butonuna tıklıyorsunuz.
 • ve “live listen” yani “canlı dinleme” özelliğini seçiyorsunuz.

Yukarıdaki adımları yaptıktan sonra, canlı dinleme özelliğini açıp dinlemek istediğiniz yere telefonunuzu bırakıyorsunuz. Ses yeterince iyi gelmiyorsa, telefonunuzdan ses ayarını yükseltebilirsiniz.

airpods yorumlar

Son Sözler

Daha önceki Ürün İnceleme kategorilerimde yapmış olduğum incelemelerde, sonlara doğru hep Ürünün Eksisi diye bir başlık açardım. Ancak bu üründe gerçekten hiçbir eksi veya eksik bir özellik göremediğim için yazamadım. Adeta elim-ayağım,kulağım olan bu ürünü kötülersem, gerçekten yalan söylemiş olurum. 10/10 ürün – Kesinlikle tavsiye!!!

https://www.hulki.net/5-ozellik-iphonelarin-bilinmeyen-ozellikleri/

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.