Faydalı Bilgilerİş Dünyası

Az Para(Az Sermaye) ile Ne İş Yapılır? Sermayesiz İş İmkanları

Az Sermaye

Az Para ile Yapılabilecek İşler

 Bir işe başlamayı ve bu işin kendi işiniz olmasını istiyorsanız, başlangıç olarak en iyi seçenek, sermayesiz veya az para bir iş kurmak olacaktır. Peki bu zamanda az para gerektiren işi nasıl kuracağız? İşte sizler için denenmiş ve başarılı sonuçlara ulaşılmış 8 iş imkanı.

1) Fast Food

Az Sermaye

 Yiyecek sektörü asla bitmeyecek sayılı iş fırsatlarından biridir. Bu fırsatı değerlendirmek ise sizin için bir avantaj olacaktır. Yiyecek sektöründe rekabet edeceğiniz birçok rakibiniz vardır. Fakat bu sizin başarıya ulaşılmayacağınız anlamına gelmez.

Fast food sektöründe bir dükkan açmaktansa, akşamları acıkan insanlara sokaklarda köşe başlarında hizmet verebilirsiniz. Zorlu ekonomik şartlarını göz önüne aldığımızda insanların büyük markalar yerine sizi seçmesi olası bir ihtimaldir, ve bu ihtimali değerlendirerek uygun fiyatlı satışınızda başarıya ulaşabilirsiniz.

 2) Nakliye

Az Para

 İnsanların nakliye, kargolama ihtiyacı gün geçtikçe artıyor. Bu talepler doğrusunda çoğu kargo firmasının da doğru ve hızlı çalışmadığını biliyoruz. Peki bu sıkıntı doğrultusunda siz ne yapabilirsiniz?

Ev ve iş yerlerine paket teslimatı yaparak hizmet sunabilirsiniz. Bu işe başlamanız öncelikle bir araca ihtiyacınız olacaktır. Bu araç sizin taşıyacağınız paketin büyüklüğüne göre değişebilir. Yakınınızdaki diğer nakliye işletmelerinden iş alarak onlardan daha ucuza maliyetle iş yapabilirsiniz. Bu işi zamanla geliştirebilir ve reklamınızı ağızdan ağıza yapabilirsiniz.

3) Bahçıvanlık

Az Para

 Bu işe başlamadan önce mevsimlik bir iş olduğunu ve yaptığınız hizmete göre çalışabileceğinizi unutmayın. Kış aylarında pek iş fırsatı bulamayacağınız bu işte bahçe temizliği, çim biçmek, ağaç kesimi ve çiçek bakımı gibi işler yaparsınız. Eğer ki bu işleri tek başınıza yapabilecek seviyede bilgiye ve tecrübeye sahipseniz pek bir maliyet olmayacaktır.

İşinizin reklamı yapmak için kapı kapı dolaşmalı veya bahçeli evlerin kapısına broşürünüz bırakabilirsiniz. Hedef kitlenizi doğru belirlemeli ve buna göre iş almalısınız. Vereceğiniz bu hizmete ihtiyacı olanlar yaşlı ve bahçeli evi olanlar, büyük bahçeli olan evler ve yazlık olarak kullanılan evler. Bu tarz evlere giderseniz eğer bunların her daim bahçıvan ihtiyacı olacaktır.

4) Ev Merkezli Yemek İşi

 İnsanlar bir davet için, düğün veya doğum günü için yemek hizmeti almak isteyecektir. Bu hizmeti evinizden veya küçük bir dükkandan verebilirsiniz. Çoğu doğum günü vb. etkinliklerde ihtiyaç duyulan bu hizmette isteğe göre pizza, börek, kek veya pasta gibi yiyecekler yapabilirsiniz. Bu işte kazancınız aylık 2000 TL’ye kadar çıkabilir.

5) Kahve Dükkanı

Kahve Dünyası veya Starbucks gibi büyük markaları duymuşsunuzdur. Sizin de bu tarz bir fikirle başarılı olabilmeniz muhtemel. Başlangıçta en düşükten başlamanız için içerisinde işlerinizin tümü kolaylıkla halledebileceğiniz bir kamyonet almanızdır. Kullanacağınız aletler doların da yükselmesiyle her ne kadar pahalılanmış olsa da sabırlı ve azimli çalışmayla bunların parasını çıkarabileceğinizi unutmayın.

İnsanların iş, okul ve eğlence yolları üzerinde kamyonetinizi bulundurursanız satış yapmanız daha kolaylaşacaktır. Eğer ki işe biraz daha iyi yerden başlamak istiyorum diyorsanız güzel ve özenle dekore edilmiş bir kahve dükkanı açabilirsiniz. Bu hem satışınızı hem de müşteri fikrini değiştirecektir. Masraflarınız açacağınız dükkanın büyüklüğüne, konumuna ve kalitesine göre değişecektir. Ama bu dükkanı açarken konumunu doğru belirleyip, iyi bir yapılanmayla açarsanız satış yapmanız olasıdır.

6) Kuryelik

Az Para

 Öncelikli olarak müşterileriniz yaşlılar ve zenginler olacaktır. Yurt dışında bu hizmete ihtiyacı olanlar oldukça fazladır. Bu hizmet için birçok uygulamada bulunmakta. Fakat ülkemizde pek yaygın olmadığı için kendi reklamınızı kendiniz yapmalı, kendi müşterinizi kendiniz bulmalısınız. Hedef kitlenizi belirlediğinizde işler sizin için daha kolay olacaktır.

7) Seyyar Pilavcı

 Bu iş için tek ihtiyacınız olan seyyar bir araba ve iyi pilav yapan birisi. Son zamanların en popüler işlerinden birisi olan seyyar pilavcı oldukça rehabet gören bir iştir. Satış yaptığınız ana malzemeler oldukça uyguna bulabileceğiniz şeylerdir. Seyyar arabanızı ana caddeler, iş merkezli ve işlek sokaklarda bulundurarak satış yapabilirsiniz.

8) Oto Yıkama

Az Para

 Bu tarz işlere başlamak için yapmanız gerekenler oldukça basit şeylerdir. Boş bir dükkan, deterjan ve su. Bu ihtiyaçları giderdiğinizde yapmanız gereken tek şey resmi yerlerden ruhsat almak olacaktır. Bu hizmeti verirken oldukça titiz olmanız sizin kazancınızı ve müşterinizi etkileyecektir. Her araba sahibi arabasının temiz olmasını ister. Çoğu araba sahibi ise aldığı hizmetten memnun değil. Bu memnuniyetisizliği gidermeniz oldukça iyi kazançlar edinebilmenizi etkiler.

Son Sözler

Tüm bu iş imkanları minimum sermayeli veya hiç sermayesiz yapabileceğiniz işlerden oluşmaktadır. Ancak biraz fiziksel efor sergileyeceğiniz de unutulmamalıdır. Bunların yanında ek gelir olarak veya tam zamanlı olarak internet üzerinden gelirler elde edebilmeniz mümkün.

Sayfamızın ana konularından biri olan ve dev içeriği ile bu konuda size rehber olacak İnternetten Para Kazanma adlı yazımızı incelemenizi tavsiye ediyorum.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.