Güncelİnternetten Para KazanmaNasıl Yapılır?Seo ÇalışmalarıWebWordpress

Blog Nasıl Yazılır? Blog Yazarak Para Kazanma Yöntemleri

Blog Nasıl Yazılır?

Artık hemen herkesin bir blogu var. Genellikle bu siteler, wordpress altyapısı üzerine kuruluyor, çünkü hem şık, hem de oldukça kullanımı rahat bir sisteme sahip. Bazıları blog yazma işini, günlük tutma şeklinde kullanırken, bazıları da bildiklerini sıralayıp İnternetten Para Kazanma yollarını deneyip bu bloglardan gelir elde etmeyi planlıyor. Peki “Blog Nasıl Yazılır?” Blog Yazarak Para Kazanma yöntemlerini uygulayabilmeniz için 5 altın tavsiye ile en önemli detaylarını listeledim.

Hala bir blog sahibi değilseniz, İnternet Sitesi Nasıl Açılır? adlı makalemi inceleyip, hemen yeni bir sayfa oluşturabilirsiniz.

Blog Nasıl Yazılır?

Blog yazmak hemen uygulanabilir ve basit bir yöntem olarak görülebilir. Ancak işin sırrı, blog yazmayı özgün ve sürekli hale getirebilmektir. İnternet ortamında on binlerce kullanıma terk edilmiş blog mevcut. Bu blogların büyüyememesinin sebebi Seo çalışmalarına hakim olamadıklarından, yazdıkları makalelerin Google gibi arama motorları tarafından üst sıralarda listelenmemesine sebep oluyor.

Siz şu an bu satırları okuduğunuza göre oldukça şanslısınız. Çünkü seo hakkında daha önceden yazmış olduğum ücretsiz makaleler mevcut. Aşağıda listelediğim başlıkları, yeni sekmelerde açarak konumuzu okumaya devam edelim.

1) Blog Yazı Konusu

Öncelikle blog yazınızın konusunu belirleyerek başlamalısınız. Bu yazılar hem sizin yazarken keyif almanızı sağlayacak, hem de okuyucuları sıkmayacak konular olmalı.

Konu seçiminde çok farklılıklar olması, genellikle blog yazarlığına erken vedaya neden oluyor. Hakkında bilgi sahibi olmadığınız konular, sizi konu hakkında sürekli araştırma yapmaya itecektir. Bu da çoğu zaman üşengeçlikle sonlanıp, yarım kalmış sayfalara neden olacaktır. Her çiçekten bal almaya değil, hakkında bilgi sahibi olduğunuz konulara yönelmelisiniz.

2) Doğal Olun!

Etrafta binlerce resmi içerik, “nedir?, nasıl yapılır?” tarzında siteler doluyken, siz doğal olun. Okuyucularınıza arkadaş gözüyle yaklaşın. Satırlarınızı okurken, arkadaşlarından gelen bir tavsiye gibi bakmalarını sağlayın.

Doğal olduğunuz sürece, olası aksaklık durumlarında da ziyaretçileriniz bu durumu anlayışla karşılayacaktır. Doğallığın dışına çıkıldığı taktdirde, blog yazma işi bir zorunluluk, işçiliğe dönecektir. Bu da blogger’lığa veda etmenize sebep olacak en büyük etkenlerdendir.

3) İçerik Güncelleme Sıklığı

Açtığınız blog, kimsesiz kalmamalı. Sürekli güncel olmanız, insanlarda merak uyandıracak, sitenizi favorilere veya bir köşeye eklemelerine sebep olacaktır.

Güncelliğiniz arama motorları tarafından da sevilmektedir. Ancak şöyle bir durumu da bilmenizde fayda var. Bir gün 5 içerik yayınlayıp, ardından 5 gün hiç içerik yayınlamamak hanenize eksi puan olarak geri dönebilir. Kendinize bir planlama belirleyin, bunun doğrultusunda makalelerinizi zamanlayarak yayınlanmasını sağlayın.

Eğer zamanlama yaparken hata alıyorsanız, aşağıdaki başlık aracılığı ile sorunun çözümünü yanıtladım, kontrol edebilirsiniz.

4) Seo Uyumlu İçerik

İçeriklerinizin SEO uyumlu yani Arama Motoru Optimizasyonlarına uygun şekilde olması, hitap edeceğiniz kitlenin büyümesine yol açacaktır. Herkes yazılarının daha fazla kişi tarafından okunmasını ister.

Bunun için aranma hacmi yüksek, dikkat çekici başlıklar seçmenizi öneririm. Her yayınlayacağınız makale öncesinde, uygun başlık ve alt başlıklarınızın seçimini, aklınızdaki kelimelerin aranma hacmi en yüksek olanlarından seçmelisiniz. Bunu da Google Trends aracılığı ile yapabilirsiniz.

Google, seçeceğiniz ülkelerdeki kelimelerin aranma hacimlerini göstermekle birlikte, o güne dair popüler olan başlıca konuları listelemektedir.

5) Blog Yazarak Para Kazanma

Blog yazarak gelirler elde edebilirsiniz. Başlığı son sıraya kasıtlı olarak yerleştirdim. Çünkü sizin de gözünüzde para kazanma en son sırada olmalı. Aksi taktirde içeriklerinizden, reklam yerleşimlerine kadar her detayı para kazanabilmek adına düşüneceksiniz. Bu da sizi doğallıktan dışarı çıkarıp, kurnazlığa itecektir. Ziyaretçileriniz ise bunu anladığında sitenizden uzaklaşacaklardır.

Blog yazarak gelir elde etme yöntemlerinden biri de tanıtım yazıları, sponsorlu içerikler paylaşımı yapmaktır. Belirli hite ve kitleye sahip olan bloglar göz önünde olduğu için, yeni açılan siteler veya ürün tanıtımı yapmak isteyen firmalar sizinle iletişime geçecek ve anlaşmalar yapmak isteyeceklerdir. Bu yüzden kesinlikle bir iletişim sayfası oluşturun ve bilgilerinizin doğru olduğuna emin olun.

Bir başka yöntem ise, reklam alarak para kazanma yöntemi. Sayfanıza alacağınız sponsorlu reklamlar, ortaklıklar sayesinde blogunuzdan gelirler elde edebilirsiniz. Bir üst maddedeki anlattıklarım ile aynı detayları göz önünde bulundurun.

İnternetten Para Kazanma yöntemlerinden biri olarak blog yazarak, yine bir Google altyapısına sahip olan Adsense reklamları sayesinde gelirler elde edebilirsiniz. Bu konu hakkında da bilmeniz gereken bazı ipuçları mevcut. Aşağıdaki başlıklar aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.