GüncelWebWordpress

(ÇÖZÜLDÜ) – “Bir üst dizin sunucu tarafından yazılabilir mi?” WordPress Hatası

“Bir üst dizin sunucu tarafından yazılabilir mi?” WordPress hatası nasıl çözülür?

Bir üst dizin sunucu tarafından yazılabilir mi? WordPress Hata Çözümü

Bugün hosting paketimi başka bir firmaya taşımamdan ötürü, aldığım yeni bir hata ile karşı karşıyayız. Yeni firmam Odeaweb.com oldu. Kesinlikle tavsiye ediyorum, her konuda ve her ince detayda 7/24 yardımcı oluyorlar. Bu hatamı da anında çözüldü yaptıkları için teşekkür ediyor ve sorunu yaşayanlar için hatanın çözümünü sizler ile paylaşıyorum. WordPress üzerinden aldığım hata tam olarak şu şekildeydi ; Bir üst dizin sunucu tarafından yazılabilir mi?

home/siteadresi/public_html/uploads/2018/03 dizini oluşturulamıyor.

Bu hata çözümünde deneme yanıma yönü ile 3 farklı yönteme ulaştım. Tüm bu yöntemler, farklı sitelerde farklı çözümlerde işe yaramıştır. Çünkü herkesin kullandığı wordpress sürümü ve php sürümü aynı olmadığı için, farklı sorunlar, farklı çözümler getirmektedir.

Kendi çözümümün hangisi olduğunu da belirttiğim, bu üç farklı yönteme birlikte göz atalım.

1) Ortam Klasörü Düzenleme

WordPress Admin panelinize giriş yaptıktan sonra, sırası ile Ayarlar -> Ortam bölümüne giriyoruz. Bu kısımda göreceğiniz; “Yüklemeleri bu klasörde sakla” bölümünü “wp-content/uploads” şeklinde düzenleyip, kaydediyoruz.

2) Aylık ve Yıllık Baz

Eğer ilk yöntem sorunu çözmenizde yardımcı olmadıysa, bu yöntemi deniyoruz. Birbirinin devamı olarak değil, birbirlerine alternatif olacak şekilde algılamalıyız. Yine üstteki yöntemdeki yolu izliyoruz, ortam kısmından “Yüklemelerimi aylık -ve yıllık- bazda klasörlerde tut“ ibaresi işaretli ise, onu kaldırıp kaydediyoruz. Bu sayede ayrı ayrı klasörlerde kaydetmek yerine, tek olarak uploads klasöründe bütün görselleri topluyor.

3) İzin Ayarları

Yapılan tüm bu yöntemler de işe yaramadıysa, son çare olarak Wp-Content ve uploads klasörlerinin izin ayarlarını değiştirmeyi deniyoruz. Hedef dosyalarımızın üzerine sağ tık yapıp, izinlerini 777 şeklinde düzenleyip, kaydediyoruz. Kesin sonuç alabilmek adına cPanel dosya ayarları üzerinden yapmanızı tavsiye ederim.

Son Sözler

Bu 3 yöntemden biri, hatayı çözmenize yardımcı olacaktır. Benim sistemimde son yöntem olan “izinleri düzenlemeyöntemi hatayı çözmeme yardımcı olmuştu. Aşağıdaki hata ve çözümlerini inceleyerek diğer sorunlarınızdan da kurtulabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.