Güncelİnternetten Para Kazanma

Nasıl Yapılır?- DropShipping Para Kazanma

DropShipping sistemi, Türkçe karşılığı olarak “stoksuz satış” şeklinde geçmektedir. Amazon üzerinden satıcı firma, ürünlerini kendi stoklarında bekletmek yerine, ilgili siteler üzerinden gelen siparişleri DropShipping yöntemini kullanan tedarikçilere yönlendiriyor, bu sayede win win olarak nitelendirebileceğimiz şekilde iki taraf için de satış gerçekleşiyor. Yani aracı firma konumunda oluyorsunuz, diyebiliriz. Peki DropShipping ile Nasıl Para Kazanılır? olumlu ve olumsuz yanlarını sizin için sıraladım.

DropShipping Para Kazanma

Olumlu Yanları

 • Bu sektöre atılmanız için, çok büyük bütçelere ihtiyacınız yok hatta sıfır bütçe ile bile başlayabilirsiniz.
 • Ticaretteki toplu ürün alımları gibi büyük paralar ödemezsiniz, stok maliyetleriniz bulunmaz.
 • Kargolama, paketleme gibi işlemlerle uğraşmazsınız ve bu konuda da gideriniz olmaz.
 • Sipariş sisteminize düştüğü anda, siparişi hemen gönderebilirsiniz.
 • Güzel yanlarından biri tek bir tedarikçi ile de çalışma zorunluluğunun bulunmuyor olması. Ürün çeşitliliğinizi ve tedarikçi sayınızı belirlediğiniz kadar arttırabilirsiniz.

Buraya kadar her şey mükemmel gibi görünüyor. Neden çok daha önce bu konuya denk gelmemişim diyebilirsiniz, olumsuz yönlerini de paylaşalım fikriniz sabit kalırsa hemen başlamınızı öneririm.

Olumsuz Yanları

 • Satacağınız hiçbir ürünü canlı olarak görmediğiniz için, herhangi bir hasarlı olma durumu çıktığında sorumlu siz olacaksınız. Eğer durumu iyi şekilde idare etmezseniz, örneğin “ürün iadesi,değişimi,anında cevap verme” vs gibi, alıcılar bu siteler üzerindeki profillerinize eksi puanlar verecektir. Tabi bu durum her zaman olmaz ancak ihtimaller dahilinde.
 • Ürün stoklarınızın yönetimini yapamazsınız.
 • Sattığınız mallarda stok problemi yaşayabilirsiniz ve yapabileceğiniz tek şey tedarikçinin size cevap vermesini beklemek olacak.
 • Her konuda tedarikçiye bağlı olduğunuzdan dolayı, müşterilerinizin özel sorularına anında cevap veremeyebilirsiniz.
 • ve asıl önemli olan reklam konusu. Bu sistemle çalışarak para kazanabilirsiniz ancak ne kadar kazanabilirsiniz? Profilinize veya açacağınız sitelere daha fazla ziyaretçi çekebilmek adına reklamlar yaptırmak zorundasınız. Tek bütçe gerektiren konu bu, ancak bunun miktarını da siz belirleyeceksiniz.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Herhangi bir tedarikçi ile anlaşmadan önce, tedarikçinizi iyi seçmelisiniz. Satışları hakkındaki tüm konuları, yorumları inceleyip bilgi sahibi olduktan sonra o kişi veya kurum ile çalışıp çalışmayacağınıza karar vermelisiniz. Sonradan sıkıntılar yaşamamak adına bu ilk adım çok önemli.
 • Ürün konusuna gelecek olursak ise, hakkında teknik bilgiye sahip olduğunuz ürünleri veya tedarikçinin çok açık şekilde anlatımından sonra kafanıza yatan ürünleri kullanmanızı öneririm. Asla tam aklınıza yatmayan ürünleri almamanızı tavsiye ederim.

Bu iki önemli aşamayı göz önünde bulundurursanız, satış öncesi ve sonrasında ürünü alacak olan kişiler ile daha sağlıklı alışverişler yapabilirsiniz. Diğer İnternetten Para Kazanma yöntemlerini de inceleyebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.