Faydalı BilgilerGüncelNasıl Yapılır?Web

Facebook Toplu Mesaj Silme – Nasıl Yapılır? (2020)

facebook toplu mesaj silme

Yıllardır kullanılan Facebook hesaplarının mesaj kutuları yüzlerce mesaj ile dolu durumdadır. Bu durumdan sıkılan ve tek tek silme ile de uğraşamayan ben dahil herkesin ortak problemi toplu mesaj silmenin nasıl yapıldığını bilmemekten kaynaklanıyor. Facebook da sağolsun, bu konuda hiç yardımcı olmuyor. Kendi sayfalarında daha fazla zaman geçirme mantığı ile tüm mesajları tek tek silmenizi istiyor. Tabi bu da bir strateji, bu konuda onlara da saygı guymak lazım. Peki facebook toplu mesaj silme işlemleri nasıl yapılır? Gelin birlikte bu konuyu inceleyelim.

Facebook Toplu Mesaj Silme

Facebook’un bu konuda bize yardımcı olmadığı noktada, yine imdadımıza Google yetişiyor. Yine bir Google bünyesinde barınan Chrome web tarayıcısı sayesinde, toplu mesaj silme işlemini yapabiliyorsunuz. Yıllardır neden öğrenmemişim bu bilgiyi dediğinizi, duyar gibiyim. Yapmanız gereken tek şey tarayıcıda çalışacak olan bu küçük eklentiyi indirip, yüklemek olacaktır. O zaman aşağıda görsel ile birlikte eklentinin kurulumunu ve çalışma mantığının nasıl olduğunu birlikte inceleyelim.

Facebook Toplu Mesaj Silme Eklentisi

Facebook toplu mesaj silme nasıl yapılır?

Google Chrome’un web sayfasına girerek, eklentiyi indirebilirsiniz. Üşenen arkadaşlarımız olacaktır onlar için, şuraya tıklamanız yeterli olacaktır. Ardından yukarıdaki görsel şeklinde bir sayfa açılacak ve Chrome’a ekle’ye tıkladığınız anda, otomatik olarak tarayıcınıza yüklenecektir.

Eklenti işlemlerimizi halletmemizin ardından facebook hesabınıza yeniden giriş yapın. Mesajlar bölümüne geldiğinizde X şeklinde bir işaret olacaktır. Bununla daha hızlı şekilde tek tek mesajlarınızı silebileceğiniz gibi asıl konumuz olan Delete All Messages butonu sayesinde, tüm facebook mesajlarınızı hiç uğraşmadan tek tuşla silebileceksiniz. Evet tüm işlemler bu kadar, gerçekten bu kadar da basitmiş.

Son Sözler

Sadece ben değil, yakın çevremden de biliyorum herkes bu konu üzerinden sorun yaşıyor, ancak kimse bu konu hakkında bir şey söylemiyordu. Siz de arkadaşlarınızla, konu linkini paylaşarak onların da bu sorundan kurtulmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.