Faydalı BilgilerGüncelNasıl Yapılır?

Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir? (2020)

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte, yeni güneş gözlüğü modelleri ortaya çıkmaya başladı. Ancak dikkat etmeniz gereken noktaları biliyor musunuz? Yüzünüzün analizini hiç yaptırdınız mı? Veya kendiniz araştırdınız mı? Yüzünüz yuvarlak veya köşeli olabilir, bunun sonucunda yüzünüze daha iyi oturması açısından ona göre güneş gözlüğü modelleri seçmelisiniz. Hatta bu numaralı gözlük modelleri için de geçerli. Peki güneş gözlüğü nasıl seçilir?

irina shayk gözlük

Güneş Gözlüğü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle unutulmamalıdır ki, sağlığınız beğendiğiniz modelden önce gelir. Kesinlikle, optikler dışında gözlük alışverişi yapmayın. Çeşitli giyim markaları, 1020 liraya gözlükler satıyorlar. Model olarak güzel gözükebilir ancak gözlerinize inanılmaz derecede zarar veriyorlar. Sakın almayı bile düşünmeyin!

Almanız gereken ortalama gözlük fiyatları 300 ile 700 lira arasında değişir. Rakam yüksek gelebilir, ancak aslında hiç de değil sağlığınızı düşünmelisiniz. Üstelik bir güneş gözlüğünü 10 yıl bile kullanabilirsiniz. Daha fazla kullananlarınız da vardır, tabi ki kaybetmediğiniz sürece. Çok sevdiğim bir söz vardır.

“Ucuz mal alacak kadar, zengin değilim.”

1) Gözlükçüden alınmış olması

Özellikle internetten alışverişin oldukça yaygın olmasının ardından, imitasyon ürünlerin satışı da bir hayli arttı. Kesinlikle bildiğiniz markalar üzerinden alışverişlerinizi yapın bu konuda. Araya aracı firma giriyorsa, online alışveriş önermem direkt olarak mağazadan alın. Garanti belgeniz de olur, herhangi bir sorunda yaptırma imkanı bulursunuz.

2) Yüzünüze Uygun Model Seçin

Yüze uygun model seçimi nasıl yapılır? Gözlük kesinlikle yanaklarınıza değmemelidir. Normalde kaş da kapanmaz, ancak binlerce gözlük modeli çıktı ve bunu artık sayamayız. Ten renginize ve yüz renginize de uygun bir model seçmelisiniz. Yüzünüz köşeli, kemikliyse daha yuvarlak modeller, yüzünüz daha yuvarlak hatlara sahipse, daha keskin, köşeli modeller kullanmanız sizi çok daha iyi gösterecektir.

3) Güneş Gözlüğü Camı Nasıl Olmalıdır?

Konunun başından beri anlattığım en önemli nokta sağlığınız. Güneş gözlüğündeki sağlık detayı ise kesinlikle cam seçiminden başlıyor. Sahte olmaması konusuna değindik, bu çok önemli. Ardından ise ultraviyole ışınları koruyan bir gözlük seçimi yapılmalıdır. Bu ışınlar güneşten gelen, zararlı mor ışınlardır ve bu camlar sayesinde göz sağlığınız korunacaktır.

Gözlük önerisi

wiz khalifa gözlük

Gözlük seçmekten anlamıyorsanız, ve işimi şansa bırakmak istemiyorum sade ve şık bir model olsun istiyorsanız, tabi ki yüz şeklinize de uyuyorsa eğer, kesinlike RayBan Wayfarer modelini öneririm. En cool gözlük modelidir, milyon dolarlar kazanan Amerikalı şarkıcılarda da görebilirsiniz, herhangi bir üniversite öğrencisinde de. Bu yüzden klasik her zaman iyidir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.