GüncelSeo ÇalışmalarıWeb

4 Önemli Yöntem! – %100 Hit Arttırma Garantili SEO Teknikleri

Doğru yapılan SEO çalışmaları sayesinde; sayfanızın hitap ettiği kitleyi genişletebilir, Google üzerinden gelen günlük ziyaretçi sayısını arttırabilirsiniz. Listeleyeceğim bu 4 ipucu aracılığıyla %100 hit arttırma garantili seo tekniklerinden bahsedeceğim.

Hit arttırma yöntemleri nelerdir? Hit Arttırma Nasıl Yapılır?

Seo Teknikleri - Hit Arttırma Yöntemleri

Öncelikle Seo nedir? adlı makalemi inceleyerek, seo hakkındaki tüm detayları öğrenebilir, soru işaretlerini cevaplandırabilirsiniz. Ardından yine daha önceden seo üzerine yazmış olduğum makalelerimi aşağıdaki başlıklar aracılığı ile kesinlikle incelemenizi tavsiye ederim.

Seo hakkındaki tüm detayları anladıysak, konumuza başlayabiliriz. Anlatacağım bu yöntemler kendi sitelerimde ve danışmanlığını yaptığım sitelerde denenmiş olup, %100’e varan hit arttışları olarak sonuçlar aldığımız seo teknikleridir.

Nasıl Hit Arttırılır?

Hit Nasıl Arttırılır?

Biliyorsunuz ki sayfanızın yükselmesini sağlamak adına yukarıdaki başlıklar altında anlatmış olduğum şu detaylara tekrar dikkat çekerek, önemini vurgulamak istiyorum.

 • 1) Site Hızı ve Tema Düzenlemeleri
 • 2) Mobil Uyumluluğu
 • 3) Link Taramaları ve Optimizasyonlar
 • 4) Anahtar Kelime Çalışması
 • 5) Sağlıklı Backlink ve Tanıtım Yazısı Alımı

Bu 5 yöntem belirlediğiniz kelime üzerinden ve yeni makaleleriniz üzerinden hit arttırmanızdaki en önemli yöntemlerdir. Benim bu yazıda amaçladığım ise, aktif olarak yayında olan ve beklediğiniz sıralamalarda olmayan yazılarınızı yükseltip, sitenizin hitini arttırmak olacak!

Eski içeriklerinizden daha fazla hit almak adına yapmanız gereken ilk şey düşük kaliteli, az kelime sayılı yazılarınızı güncellemek olacaktır. Yeni bir site satın almış olabilirsiniz, veya eski amatör günlerinizde yazmış olduğunuz makaleler olabilir. Bunları düzenleyerek başlamalısınız!

1) Düşük Kaliteli Yazılar

Hit Arttırma Çalışmaları

Düşük kaliteli yazılarda aramamız gerekenleri listeleyecek olursak;

 • Çalıntı bir içerik mi?
 • Kaç kelime üzerinden yazılmış?
 • Seo açısından uyumlu bir makale mi?
 • Hedeflenen anahtar kelimeler doğru kullanılmış mı?
 • Resimlere alt etiketi eklenmiş mi? Boyutlandırması yeterli mi?
 • h2-h3 başlıklar doğru kullanılmış mı?
 • Uzun yazılmak adına gereksiz bilgiler ile mi doldurulmuş?
 • Site içi ve Dışı Linklendirmeler yapılmış mı?
 • Okuyucular sayfada ne kadar kalır? (Etkileşim süresi)

Bilindiği üzere kopyala yapıştır içerikleri olmadığı sürece ve tüm seo kurallarına uygun şekilde yazıldığı sürece uzun yazılar Google algoritması tarafından çok sevilmektedir.

Öncelikle belirlemeniz gereken içeriğinize uygun bir başlık olmalıdır. Bu başlık içinde belirlenen konu hakkında birkaç sorgu bulunmalı. Kullandığım başlık türlerini incelerseniz, demek istediğimi daha iyi anlayacaksınızdır. Bu başlıkları belirlediğiniz anahtar kelimeler aracılığı ile h2h3 şeklinde süslemelisiniz.

Makale içeriklerinizdeki kelime sayılarına gelecek olursak, seo açısından uygun olabilmesi adına minimum 300 kelime olmalıdır. Yoast Seo eklentisi de bunu önermektedir. Bu minimum olmak kaydı ile tamam sayılabilecek bir sayıdır, ancak yeterli midir?

Yazılarınızı okuyucuları sıkmamak adına, kesinlikle resimler, görseller ile süslemelisiniz. Doğru resimler bulmalı, hatta esprili olmasını da sağlarsanız ziyaretçileriniz tarafından samimiyetiniz anlaşılacak ve sayfanızı takibe alacaklardır. Eklediğiniz resimlerde kesinlikle ALT etiketi bulundurmayı unutmayın. Yapılan görsel aramalar sayesinde oldukça fazla ziyaretçi çekilmektedir.

Süslenilen ve ilgil çekici olan sayfalar, sitenizde geçirilen etkileşim süresini arttırmak adına çok önemlidir. İçeriğinizin dikkat çekici ve önemli noktalara değinmesinin yanı sıra, yapacağınız site içi linklendirmeler yeni konuları başka sitelerden aratmak yerine, siteniz üzerinden zaman geçirmesini doğal olarak da etkileşim süresini arttıracaktır.

Örneğin ; Google Sıralamamı Nasıl Öğrenirim?

2) Eski Yazıları Güncelleme

Hedeflediğiniz yazılardan yeterince hit alamıyorsanız, yazılarınızı yeniden düzenlemenizi öneriyorum. Ancak unutulmaması gereken bir nokta var ki, yazı içeriği kesinlikle tamamen değiştirilmemelidir. Sadece eklemeler yapılarak, güncellenmelidir.

Düşük kaliteli yazıları güncellemeniz esnasında, en alt kısma tarihler düşerek o konuların da hala aktif şekilde okunduğunu, ilgilenildiğini ziyaretçilerinizin de görmesini sağlayabilirsiniz. Bunu arama motorları da görecektir. Aktif ve özgün olan her siteyi çok sevmektedirler.

Hit Arttırma Örnekleri

# Yukarıdaki görselde örnek olarak İnternetten Para Kazanma yollarını anlattığım makalemdeki güncellemleri görebilirsiniz.

3) Seo Açısından Önemsiz Sayfalar

Google algoritmasına göre önemi daha düşük olan, sayfanıza gelen ziyaretçilerin de görmek istemeyeceği bazı sayfalar vardır. Bu bilgiler şu an için geçerliliğini koruyorken, uygulamanızı tavsiye ederim. Çünkü bazı bilgiler zamanla, doğru bilinen yanlışlar algısına dönüşmektedir.

Site içi seo yapılandırmaları yaparken dikkate almanız gereken bazı noktalar mevcut. Bunlara örnek olarak;

 • Kategori Sayfaları
 • Etiket Sayfaları
 • Arşiv Sayfaları

Bu sayfaları, seo eklentileri aracılığı ile Google üzerinde indexlenmesini istemiyorum şeklinde işaretlemelisiniz. Buna örnek olarak, konu hakkında yazdığınız etiketleri verebilirim. Bu etiketler arama sonuçlarında doğrudan konunuz üzerine değil, etiket sayfanız üzerine hit almanızı sağlayacaktır. Bu durum da ilk girdiğinde aradığı içeriği bulamayan ziyaretçinin, siteden ayrılmasına sebep olacaktır.

4) Yazı Silerek Hit Arttışı Sağlamak

Ücretsiz Seo Çalışmaları

Bazen yükselmek için, seni aşağıya çeken ağırlıklardan kurtulmak gerekir. Bu gerçek hayatın her alanında olduğu gibi, hit arttırma amacı ile yapılan seo düzenlemelerinde de geçerlidir.

Bu ağırlıkları belirlemek adına sormanız gereken bazı sorular vardır.

 • Okuyuculara bir şey katar mı, yoksa önemsiz bir içerik mi?
 • Daha önceden yazmış olduğunuz benzer tarzda bir içerik mi?
 • Tamamen kopyala yapıştır çalıntı bir içerik mi?
 • Google Analytics raporları içinde hit oranı ne durumda?
 • Diğer tüm seo uyumlu makale kurallarına uygun mu?

Bu tarzdaki soruları arttırabiliriz, ancak bu yazılar üçüncü maddemizdeki gibi düzenleme/güncelleme yapılamayacak boyutta ise, kesinlikle silmenizi tavsiye ediyorum.

Silme işlemini yaptıktan sonra Google Search Console üzerinden, kaldırmış olduğunuz makalelerinizin linklerini URL Kaldırma bölümünden de kaldırarak daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz.

Son Sözler

Kendi sitelerimde deneyip, kesinlikle olumlu sonuçlar almış olduğum bu 4 önemli yöntemi uygulayarak site trafiğinizde %100 hit artışı sağlayabilirsiniz. Bol Kazançlar!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.