ArabalarGüncelÜrün İnceleme

İnceleme: 2021 Tiguan X Coupe Özellikleri & Fiyat Listesi

2021 Tiguan X Coupe

Çin’de tanıtımı yapılan 2021 yeni Tiguan X Coupe Crossover modeli ile piyasaya sunuldu. Özellikleri ve fiyat listesi hakkında detaylı bir yazı sizi bekliyor. 2017 Tiguan Highline modeline sahip olduğumdan, araçlar hakkındaki tüm detayları konuştuğumuz Arabalar kategorim altında, daha net ve objektif yorumlar yapabileceğim.

2021 Tiguan X Coupe Crossover

Volkswagen, Tiguan’ın yeni yıla daha spor bir crossover modeli ile giriş yaptı. Daha ince ve daha stil odaklı olan SUV modeli, Çin pazarında görüyüce çıktı.

Yeni Tiguan X, beş koltuklu Tiguan ve yedi koltuklu Tiguan Allspace modellerinin yanında yuvaya yeni şık bir coupe-SUV modelini ekledi.

Aracın bana ilk izlenimi, yandaki görselde gördüğünüz BMW 5 GT serisini anımsattı.

Yeni Tiguan modelinden esintiler ile tamponlarında ve üst kenarlıklarında benzerlikler mevcut olsa da X modeli çok daha spor bir görüntüye sahip.

Ön tamponu ise daha çok Tiguan R-Line modelini anımsatıyor olsa da, iç mekanındaki detaylar ile çok daha farklı ve kaliteli bir görüntüye sahip.

Bildiğimiz Tiguan modelinde, dik ve açısal özelliklere sahip tanımlanmış iki kutulu bir gövdeye sahipken, Tiguan X daha düşük bir tavan çizgisine, daha sığ açılı bir ön cama ve önden arkaya akan üst pencere hattına sahiptir.

Tiguan X Coupe İnceleme

Volkswagen’in Avustralya’dan bir sözcüsü ise şunları söyledi: “Bu aşamada, Tiguan X’in Çin dışındaki pazarlarda teklif edilip edilmeyeceği bilinmiyor, Ancak 2021’in başlarında Allspace ile birlikte gelen güncellenmiş Tiguan aralığını dört gözle bekliyoruz.”

SAIC ve Volkswagen ortak girişimine özgü pazara özgü modellerin yaygınlaşması göz önüne alındığında, Tiguan X’in sadece Çin yerel tüketimi için kalma şansı da bulunuyor.

Tiguan X Coupe Arka

2021 Tiguan Fiyat Listesi

2021 Tiguan ne kadar? Dizel ve benzinli seçeneğinde iki farklı paket opsiyonu sunuluyor. Highline en full modeli olurken, Comfortline bir alt paketi olan orta sınıf olarak geçiyor.

2021 tiguan fiyat listesi

2021 Yeni Tiguan Fotoğrafları

Tiguan 2021
Tiguan 2021 yan

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.