GüncelNasıl Yapılır?Sosyal Medya

7 Yöntem – instagram Takipçi Arttırma Nasıl Yapılır?

Günümüzün en aktif sosyal medya aracı olan instagram, hayatımızın her alanında var olmaya başladı. Herkesin kendine ait bir veya birden fazla hesabı olması nedeniyle, küçük rekabetler de yaşanmaya başladı. Popülerlik ölçütü olarak “kaç takipçisi var?” gibi soruları görüyoruz. Gelecek dönemlerde bu kıstaslar alınarak, elemeler yapılacak. Hatta bazı ülkelerde kullanıma girdi bile. Örneğin bir bara giriyorsunuz ve 10k altı takipçiye sahipseniz, hiçbir şekilde içeri giremiyorsunuz veya belli başlı gruplar oluyor buraya sadece takipçisi yüksek kişiler alınıyor. Bu gibi örnekler, çoğalarak karşımıza çıkacağa benziyor. Peki instagram takipçisi nasıl arttırılır? instagram takipçi arttırma yollarını inceleyelim.

instagram takipçi arttırma

1)Instagram Hesabınız Açık Olmalı

Öncelikle hesabınızda büyüme hedefleriniz varsa, gizli bir hesaba sahip olmamalısınız. Bu şekilde sadece belirli bir kitleye hitap edeceğinizden, takipçi sayınızda bir artış olmayacaktır. O yüzden hesabınızı açık hale getirerek başlayın.

2) Aktif Olun

Güncelliğini sürdüremeyen her şeyin modası geçer. Bu instagram için de geçerli. Aktif olduğunuz sürece, insanlar siz takip edecek ve arkadaşlarına da önerecektir.

3) Konum Ekleyin

İkinci madde ile ilişkili olarak güncelliğinizi koruduğunuz sürece, konum eklerseniz takipçi sayınız artacaktır. Özellikle popüler olan bölgeleri veya mekanları fotoğraflarınızda konum olarak eklemeniz daha fazla kişiye hitap etmenizi sağlayacaktır. Bu şekilde dikkat çeken paylaşımlar yaparsanız, insanlar sizi takip edecektir.

4) Hashtag Ekleyin

Instagram kullanımının ilk zamanlarında inanılmaz bir şekilde hashtag üzerinden takipçi geliyordu. Özellikle ingilizce içerikli hashtaglerden, eski fotoğraflarınıza güncel olarak dahi ekleyebiliyordunuz. Sonra instagram algoritması, bu özelliği keşfetti ve kısıtlandırdı. Sadece fotoğrafı eklediğiniz tarihte gözüküyorsunuz. Ancak siz güncel olduğunuz için, sürekli gözükeceksiniz. Güncel konularda ve instagrama özel hashtaglerle “like4like vs.” gibi, fotoğraflarınızı düzenleyin.

5) Takibe Takip

Twitter öncelikli olarak çıkan bu akım, instagrama da geldi. Bu şekilde büyüyen hesaplar oldukça fazla, ancak takip ettiğiniz sayı da büyüyecektir. Bu yüzden, bu çalışmayı üyeliğinizin başlarında yapmanızı daha çok tavsiye ederim. Ardından tümünü takipten çıkabilirsiniz, takipçi sayınızda azalma olacaktır tabi ki ancak emin olun ki herkes bunu fark etmeyecektir.

6) Arkadaşlarınızla İletişim Halinde Olun

Arkadaşlarınız olarak belirttim ancak, bu tanımadığınız kullanıcılar da olabilir. Karşılıklı olarak birbirinizi profillerinizde paylaşarak, iki taraf için de takipçi kazanmasını sağlayabilirsiniz.

7) Diğer Sosyal Medya Araçlarında Paylaşın

Yaptığınız paylaşımları diğer sosyal medya araçlarında paylaşmanız, oralardaki arkadaşlarınızı da hesabınıza çekmenize yarayacak, dolayısıyla takipçi sayınızda artışlar olacaktır. Örneğin, bir fotoğraf paylaştınız, bunu facebook,twitter vs. gibi ortamlarda da paylaşın.

instagram takipçi arttırma yolları, olarak yedi madde sıraladım. Bu konular sadece instagram için değil, diğer sosyal medya araçları için de geçerlidir. Çünkü hemen hemen hepsi aynı mantık ile çalışıyor ve sürekli satın alımlar ile birlikte, sahipleri de tek kişi olmaya başladı. Bir sonraki konum olarak sizi instagramda engelleyenleri bulma konumu inceleyebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.