Güncelİnternetten Para KazanmaSosyal MedyaWeb

Instagram Para Kazanma: Instagramdan Nasıl Para Kazanılır?

Sosyal medya araçlarını aktif kullanıp, para kazanma yöntemlerinden biri olarak; instagram para kazanma. Instagramdan nasıl para kazanılır?

instagram para kazanma

Instagramdan Nasıl Para Kazanılır?

Son yıllarda sosyal medyanın önemi arttıkça, bu alanlarda da yeni iş alanları, istihdamlar oluşturulmaya başlandı. Sosyal medya uzmanları, danışmanları gibi yeni meslekler ortaya çıkarken, bunlara ek olarak kişisel veya kurumsal hesaplarınız üzerinden instagramdan para kazanma yöntemlerini uygulayarak, gelir elde edebilirsiniz.

Instagram öncelerde sadece fotoğraf paylaşmak için kullanılan bir uygulama iken şimdilerde ticaret için de kullanılıyor. Yeni özelliklerinden birisi olan IGTV de oldukça rağbet görüyor. Sadeceon ile igtv izlenme satın al bağlantısından IGTV ile ilgili sunulan hizmetlerin ne kadar uygun fiyata sunulduğunu görebilirsiniz. Avantajlı fiyatlarla IGTV izlenme satın alabilirsiniz, miktarları ile fiyatları doğru orantılı şekilde artıyor. Üstelik sitenin harika bir uygulaması var, kullanıcılar aldıkları satıcıları puanlıyorlar ve memnun olup olmadıklarına dair yorumlarını yazıyorlar. Bu da size harika bir referans oluyor.

Instagram para kazanma yöntemlerini uygulayabilmek için, belli bir kitleye hitap ediyor olmanız gerekir. Dolayısıyla takipçi sayınızı arttırmanız gerekmektedir. Aşağıdaki başlık aracılığı ile takipçi arttırma yollarını öğrenerek başlayabilirsiniz.

Instagram Para Kazanma

Instagramdan para kazanmanın çeşitli yolları mevcut. Bunların ilk sırasında güncel olmak geliyor. Devamlı paylaşım yapıp, kemik bir kitle oluşturduktan sonra keşfet üzerinden veya reklamlar aracılığı ile büyümeye devam edebilirsiniz.

1) IGTV

Facebook, instagramı satın aldıktan sonra yeni projeler ile büyümeye devam ediyor. Bu duruma son örnek, youtube’a rakip olarak IGTV’yi oluşturdu.

IGTV, youtube mantığı ile çalışmakta ve içerik üretenlere reklam gelirleri üzerinden paylar vermektedir. Instagram ilk dönemde 200 video içerik üreticisi ile gelirleri üzerinden pay verme anlaşması imzaladı. Henüz başlangıç aşamasında olan bu yöntemi değerlendirerek, içerikler üretmeye başlayın ve şimdiden kitlenizi oluşturun!

2) Instagramdan Satış

Instagramdan para kazanma yöntemlerinin en kolay ve hızlısı olarak satışlar yaparak gelir elde edebilirsiniz. İlgi alanlarınız doğrultusunda veya satılacağını düşündüğünüz ürünler için bir instagram hesabı açarak satış yapmanız mümkün.

Açacağınız hesabı büyütmek için yukarıda paylaştığım takipçi arttırma yöntemlerini denemeyi unutmayın. Kimse az takipçili hesaplara güvenip alışveriş yapmak istemez. Satışı yapılan ürünler için sabit bir hikaye bölümü oluşturun ve onların düşüncelerini, geri dönüşümlerini paylaşın.

Daha fazla kitleye hitap edebilmek adına instagram üzerinden reklam vermeyi unutmayın. Bunun için ilk zamanlarda büyük bir bütçe ayırmaya çalışın, bu sayede takipçi kitleniz tamamen organik ve sayfanızla ilgilenen kişilerden oluşur.

3) Ortaklık

instagram para kazanma

Çeşitli markalar ile anlaşarak instagram üzerinden düzenli olarak gelirler elde edebilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde, sosyal medyadan para kazanan ünlülerin haberi yapılmıştı ve Türkiye’nin en büyük reklam yüzlerinden biri olan Burcu Esmersoy’un, paylaşım başına 25 bin TL aldığı açıklandı. Neredeyse her gün bir link paylaştığı düşünülürse, hesaplamayı size bırakıyorum.

Sponsorlu ortaklıklar ile markaların ürün tanıtımlarını yapıp, instagram story veya postları üzerinden paylaşımlar yapılır. Bu gelirler takipçi sayısına göre ve sektöre göre değişmektedir. Minimum 10 bin takipçiye ulaştıktan sonra instagram üzerinden swipe up, yani “yukarı kaydırabilirsiniz” özelliği devreye giriyor.

Sponsorlu ortaklıklar ile;

  • Kıyafet
  • Seyahat
  • Makyaj
  • Beslenme

gibi kategorilerde anlaşmalar yaparak gelirler elde edebilirsiniz. Hikayeniz üzerinden paylaşımlar yapabilmek adına, aşağıdaki başlık aracılığı ile yazımı incelemenizi tavsiye ederim.

Son Sözler

instagram para kazanma

Bu üç yöntemi ve konu altlarında paylaşmış olduğum linkleri inceleyerek “instagramdan nasıl para kazanılır?” sorusunu yanıtlamış olduk. Tüm bunlara ek olarak İnternetten Para Kazanma adlı makalemi inceleyerek, evden, işten bağlanabildiğiniz her yerden online olarak gelirler elde edebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.