Güncelİnternetten Para KazanmaWeb

7 Yöntem – İnternet Sitesinden Para Kazanma Yolları (2020)

Bir web sitesi kurdunuz, içerikler üretmeye başladınız ve belirli bir seviyeye geldiniz. Aklınıza hemen “internet sitesinden para kazanma nasıl olur?” gibi sorular gelmeye başladı. Özgün içeriklerinizle birlikte, aşağıda sayacağım yöntemler sayesinde siz de internetten para kazanma yollarını deneyebilir, kendinize ek gelir sağlayabilir veya tüm enerjinizi ve yatırımınızı bu iş üzerine yoğunlaştıracak şekilde kullanabilirsiniz.

İnternet Sitesinden Para Kazanma

Not : Hala bir web sayfanız yoksa eğer, yardımcı olması adına aşağıdaki linkten İnternet Sitesi Nasıl Açılır? adlı makalemi inceleyebilirsiniz.

1) Reklamlar ile İnternet Sitesinden Para Kazanma

Web sayfanıza, büyük şirketler aracılığı ile alacağınız reklamlar sayesinde içeriklerinizi gelire çevirebilirsiniz. Sayfa görüntüleme üzerinden çalışanlar olduğu gibi, tık başına ücret ödeyen reklam şirketleri de mevcuttur. Bunlara en büyük örnek olarak, Google Adsense reklamlarını verebilirim. Sizin belirleyeceğiniz reklam tipleri doğrultusunda (metin,görsel,arama vs.) en güvenilir, ve sağlıklı sonuçlar ile Google üzerinden sitenizde yayınlayacağınız reklamlar ile para kazanabilirsiniz.

2) Sponsorlu Ortaklıklar ile İnternet Sitesinden Para Kazanma

internetten para kazanma yolları

Yapacağınız ortaklık anlaşmaları sayesinde anlaştığınız firmaların ürünlerini tanıtarak web sayfanız üzerinden para kazanabilirsiniz. Bu ortaklıklar, teknolojik ürünler de olabilir, giyim,yemek vs. üzerine de olabilir. Bu şekilde ortak belirlediğiniz ücret üzerinden veya gelirlerden kar payı olacak şekilde anlaşabilirsiniz. Bunlara ek olarak yapacağınız diğer web sayfalarının tanıtım yazılarının satışları ile de internet siteniz üzerinden para kazanabilirsiniz.

3) Ürün İncelemeleri ile İnternet Sitesinden Para Kazanma

Artık firmalar ne kadar az reklam görünürse o kadar iyi mantığı ile, ücretsiz olarak ürünlerini influencarlara veya büyük site sahiplerine gönderiyor. Ardından onların böyle bir ürün keşfettim, siz de inceleyin şuradan alabilirsiniz, (yukarı kaydırabilirsiniz) şeklinde tanıtımlar yapmalarını istiyorlar. Bunun için sağlam bir takipçi kitleniz olması gerekiyor. Ben ise para kazanma mantığı ile değil, kendi tecrübelerimi aktarma şeklinde Ürün İnceleme kategorisinde, kullandığım ürünleri olumlu ve olumsuz olacak şekilde inceliyorum. Aşağıya birkaç örnek incelememi bırakıyorum, bakmanızı tavsiye ederim.

4) Tasarımlar ile İnternet Sitesinden Para Kazanma

tasarım ile internetten para kazanma

Hep başkalarından bekleyerek, gelir elde etmek istemeyebilirsiniz. Kendi tasarımlarınız olan, tişörtleri, dekoratif eşyaları, tabloları hatta web sitesi tasarlayarak da gelir elde edebilirsiniz. Bu konuda en ince detayına kadar paylaşmalı (genişlik, uzunluk vs. gibi), yüksek çözünürlüklü fotoğraflar eklemeli ve piyasa araştırması yapıp, tasarladığınız ürünlere ona göre bir fiyat biçmelisiniz.

5) Ücretli İçerikler Üreterek İnternet Sitesinden Para Kazanma

yazı yazarak para kazanma

Yeterliliğinize güvendiğiniz bir konuda veya uzunca araştırmalar yaptığınız bir konuda yazdığınız makaleleri, içerikleri, hatta fotoğrafları siteniz üzerinden satıp, gelir elde edebilirsiniz. Öncelikle önemli olduğunu düşündüğünüz, insanların para vererek alabileceği bir konu belirlemelisiniz. Ardından oldukça anlaşılır ve güzel bir dille giriş cümlelerinizin bir kısmına kadar paylaşıp, devamını ücreti dahilinde satıyor olduğunuzu gösterebilirsiniz.

6) Özel Alan Oluşturarak İnternet Sitesinden Para Kazanma

İnternet sayfanızda belli bir alan oluşturarak, (bu forum da olabilir dışarıya kapalı olan bir grup da olabilir) gelir elde edebilirsiniz. Bu alanı aylık bir ücret karşılığında, online kurs mantığı ile eğitimlerin yayınlandığı veya gizli bilgilerin yayınlandığı bir sayfa olarak kullanabilirsiniz. Bu sayfada ekstra olarak hata çözümleri gibi içerikler paylaşabilir ya da o alana üye olan kişilerin, sorunlarını belirli bir ücret karşılığında çözebilirsiniz.

7) Danışmanlık Hizmetleri ile İnternet Sitesinden Para Kazanma

danışmanlık ile para kazanma

Bu başlık altında, sitenizde belirli makaleler yayınlayabilir ve yeterliliğinizi gösterebilirsiniz. Bu şekilde kendi reklamınızı yapmış olursunuz. Ardından ücretli herhangi bir konuda danışmanlık verebilirsiniz. Örneğin ; ücretli seo hizmetleri danışmanlığı. Bilgi birikiminizden yararlanmak isteyen insanlar olacaktır, onlarla anlaşarak danışmanlık hizmetleri ile gelir elde eldebilirsiniz.

Ek olarak: Tüm bunlara ek olarak, tip box mantığı ile bağış butonu koyabilirsiniz. Eğer ziyaretçileriniz gerçekten çok emek sarf ettiğinizi görüyorsa ve sitenizden memnunsa bu alanı kullanarak sitenize bağışlarda bulunacaklardır. Günümüzde spor kulüpleri de bu yöntemi oldukça fazla kullanmaktadır.

İnternet Sitenizden Para Kazanma Yolları olarak 7 ana başlık altında yöntemlerimi sıraladım. Bunlara ek olarak tavsiye edecekleriniz varsa, yorumlar kısmından benimle paylaşabilir, güncelleme yapmamı sağlayabilirsiniz. Web sayfanız dışında direkt olarak İnternetten Para Kazanma yollarını anlattığım makalemi, aşağıdaki link aracılığı ile inceleyebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.