Faydalı BilgilerGüncelKültür & Sanat

Kesinlikle Okumanız Gereken Kişisel Gelişim Kitapları

Kaç yaşında olduğunuzun hiçbir önemi yok, her zaman değişime ve gelişime açık olunması gerekir. Özellikle kitaplar, kişisel gelişim açısından çok büyük önem taşımaktadır. Yazımın devamında, kesinlikle okumanız gereken kişisel gelişim kitapları alt başlıkları ile inceleyeceğiz.

Kişisel Gelişim Kitapları

Kişisel gelişim konusundaki en sevdiğim motivasyon sözlerinden biri;

Bu sözden yola çıkarak, dün olduğunuzdan daha iyi bir konumda olabilmek için neler yapıyorsunuz? Bu soruya net bir cevap veremiyorsanız, listeleyeceğim kitaplar oldukça işinize yarayacaktır.

Kitap okuma konusunda problemler yaşıyor olabilirsiniz, ya da küçüklükten gelen böyle bir alışkanlığınız olmayabilir. Ben de üniversite yıllarıma kadar bu konuda oldukça zayıftım, üniversite yıllarımda kendime bir kitaplık kurdum ve sağlam bir araştırma ile güzel bir arşiv oluşturdum. Elinizin altında kaliteli kitapların bulunması sizi daha fazla okumaya teşvik ediyor.

Daha detaylı şekilde kitap okuma alışkanlığı kazanmak ve daha fazla kitap okuyabilmek adına 4 ipucu verdiğim yazımı aşağıdaki başlık aracılığı ile inceleyebilirsiniz.

1) Değişimi Yönetmek ve Liderlik Etmek

Kişisel Gelişim Kitapları

Listemin ilk sırasında, hayatımda oldukça fazla değişimler ve gelişimler göstermemi sağlayan “Değişimi Yönetmek ve Liderlik Etmek” adlı kitaba yer veriyorum.

  • Bu kitaba daha önceden Kitap Önerilerim – (Haziran 2020) adlı yazımda da yer vermiştim. Linke tıklayarak daha detaylı bilgilere ve diğer kitap önerilerime ulaşabilirsiniz.

2) Einstein Gibi Düşünmek

Kişisel Gelişim Kitapları

Yaptığı çalışmaları ve fikirleri ile dünyada gelmiş geçmiş en büyük iz bırakan insanlardan biri olan Albert Einstein gibi düşünmek adlı kitap, size farklı bakış açılarından baktıracak ve gelişiminizde büyük rol oynayacaktır.

En sevdiğim sözlerinden biri; “Delilik; aynı şeyleri yapıp, farklı sonuçlar beklemektir.”

3) Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı

Kişisel Gelişim Kitapları

Gerçekten kafaya takmamak ustalık gerektiren bir durum. Bunu başarabilen kişiler, hayatlarında büyük adımlar atıp ilerlemeler kaydeden insanlardır.

Hayat mottolarımdan ve en sevdiğim sözlerden biri;

  • F*ck what other people think / Diğer insanların ne düşündüğünü önemsemeyin.

4) Savaşçı

Kişisel Gelişim Kitapları

Türk yazarlar arasında, kişisel gelişim kitapları konusu açıldığında akla gelen ilk isimlerden biri Doğan Cüceloğlu olmuştur.

Bu kitabında ise, insanların mutsuz olma sebeplerini yanlış yerlerde ve çözümlerde aradıklarını, mutlu olabilmek adına nesneleri kullanarak yapay mutluluklar yaratmaya çalıştıklarını anlatıyor. Bu kitapta dünyaca ünlü birçok yazarın da alıntılarına yer verilmektedir.

5) Babilin En Zengin Adamı

Kişisel Gelişim Kitapları

Bu kitap ile yatırım yapmak, para kazanmak hakkında kendinize katacağınız çok fazla bilgiye sahip olacaksınız. Bu kitabın haricinde yatırım hakkındaki konuma aşağıdaki başlık aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Son Sözler

Bu kitaplar kişisel gelişim kitapları adı altında kendi gelişiminizde büyük rol oynayacak olan kitaplardır. Bunlara ek olarak;

Eğer maddi açıdan sıkıntılar yaşıyorsanız veya kitaplara çok fazla paralar vermek istemiyorsanız, daha önceden listelemiş olduğum ucuza kitap alma yazımı inceleyebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.