GüncelWebWordpress

MailChimp – WordPress Ücretsiz Abone Ol Eklentisi Ayarları

Wordpress Abone ol Eklentisi

MailChimp wordpress abone ol eklentisini kullanarak, takipçi kitlenize sayfanızdaki her yeni içeriğin mail olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Aboneleriniz güncel olarak paylaştığınız tüm içeriklere anlık olarak ulaşabilecek ve bu sayede daha kemik bir kitleye sahip olacaksınız.

WordPress Abonelik Eklentisi

Bugün yine siteme yeni eklediğim bir özelliği sizlere duyurmak istedim. Bir wordpress eklentisi olan MailChimp’i kullanarak, tüm yazılarımdan anlık olarak haberdar olabileceksiniz.

Yukarıdaki görselde de gördüğünüz üzere, sayfamın footer (alt kısım) bölümünde “Haber Bülteni” başlığı altında, e-Posta aboneliğinizi oluşturabilirsiniz!

WordPress Eklenti Kurulumu hakkında bilgi sahibi değilseniz, aşağıdaki başlık aracılığı ile makalemi inceleyebilirsiniz.

MailChimp Eklenti Ayarları

MailChimp eklentisinde düzenlemeniz ve eklemeniz gereken bazı ayarlar var. Yazımın devamında tüm bu ayarları görseller yardımı ile gösteriyor olacağım.

WordPress Admin paneliniz üzerinden, görseldeki gibi MC4WP > MailChimp bölümüne giriyorsunuz.

 • 1) MailChimp
Ücretsiz Abone Ol Eklentisi

Ardından yukarıdaki görseldeki gibi bir ekran açılacak ve sizden API Anahatarınızı girmenizi isteyecek. MailChimp.Com adresine girerek üyelik oluşturuyorsunuz. Ardından yeni bir API kodu oluştur diyerek, bu kodu görseldeki alana yapıştırıyorsunuz. Bu sayede üyeliğiniz aktifleşiyor.

Üye olurken profil bilgilerinizi, gönderilecek olan mailde nasıl gözükmesini istiyorsanız, o şekilde doldurun. Dikkat etmeniz gereken nokta;

 • Mail Adresi
 • Adres
 • Posta Kodu

Bu 3 madde gönderilecek olan mailde listeleniyor. Bunları göz önünde bulundurarak düzenlemelerinizi yapabilirsiniz.

 • 2) Form
Wordpress Abone Ol Eklentisi

İkinci aşama olarak ok işareti ile gösterdiğim, Form bölümüne giriyoruz. Bu bölümde sayfanızın bileşenlerinde nasıl görünmesini istiyorsanız, o şekilde bilgilerinizi doldurmalısınız.

Bu bölümde ise;

 • Bilgiler
 • İletiler
 • Ayarlar
 • Görünüm

Örnek olabilmesi açısından, kendi sitemde kullandığım bilgilendirme metnimi açık şekilde bıraktım. Kendinize göre uyarlayabilirsiniz.

Bilgiler bölümünde, uyarı metinleri bulunuyor. Hali hazırda Türkçe olduğundan ekstra bir tercüme yapmanız gerekmiyor. Ancak cümleleri beğenmiyor olabilirsiniz, ben birkaç düzenleme yapmıştım çok önemli olmadığından görsel olarak paylaşmadım.

Ayarlar ve Görünüm bölümlerinde değişiklikler yapmadım ancak göz atmanızı öneririm. Mesela kabul aşamalı mail onayı var, bunu devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak ben SPAM olmaması adına, kullanıcıların kendi iradeleri ile bunu kabul etmelerini istiyor ve sizlere de o şekilde tavsiye ediyorum.

 • Entegrasyonlar
 • Diğer
 • Add-ons

Geriye kalan bu 3 listelediğim ayarlar bölümünde ise, kayda değer düzenlenmesi gereken bölümler olmadığı için detaylı olarak görsel paylaşma gereği duymadım. Yine de incelemenizi tavsiye ederim.

Son Sözler

Siz de paylaştığım yazılardan anlık olarak haberdar olmak için, sayfamın en altında bulunan ABONE OL bölümüne mail adresinizi yazabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.