Güncelİnternetten Para Kazanma

Makale Yazarak Para Kazanma – 5 Site Önerisi !

Makale Yazarak Para Kazanma

İnternetten Para Kazanma yollarından biri olarak daha önceden de anlatmış olduğum makale yazarak para kazanma yöntemi son yıllarda Freelance çalışma yöntemi olarak oldukça tercih edilmekte ve bu yöntem sayesinde iyi miktarlarda gelirler elde edilmektedir. Siz de makale yazarak para kazanmak istiyorum diyenlerden olabilirsiniz, bu makalem sayesinde aklınızda hiçbir soru işareti kalmayacak.

Günümüzde artık herkesin bir değil, birkaç internet sitesi olduğu bilinmektedir. Çoğu kişi internetten para kazanma yöntemlerini ek gelir olarak kullansa da, bundan yaşamını sürdüren insanların sayısı da oldukça fazladır. Hala bir internet sitesi sahibi değilseniz, İnternet Sitesi Nasıl Açılır? adlı makalemi inceleyebilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanma konumuza dönecek olursak, bu işlemleri hayata geçirebileceğiniz belli başlı alanlar mevcut, şimdi bunlara göz atalım.

 • 1) Editörlük Yapmak
 • 2) Hazırladığınız Makaleleri Satmak
 • 3) İsteğe Göre Makale Yazmak

1) Editörlük Yaparak Para Kazanma

İlk başlığımız altında, Editörlük Yaparak Nasıl Para Kazanılır? sorusu yer alıyor. Belirleyeceğiniz kategoriler doğrultusunda, örnek makalelerinizi çalışmak istediğiniz şirketlere veya internet sayfalarına yollayabilirsiniz. Bu da bir nevi sizin CV’niz olacaktır. (CV Nasıl Hazırlanılır?)

Bu konuda dikkat etmeniz gereken, akıcı, yazım kurallarına uygun, güzel görseller ile süslenmiş şekilde okunmaya elverişli yazılar yazmak olacaktır. Bu sayede okurlarınız, sıkılmadan makalelerinizde aradıklarını bulacaktır.

2) Makale Satarak Para Kazanma

Makale Satarak Para Kazanma yönteminde kilit nokta editörlük başlığında anlattıklarımla aynı detayları taşıyor. Özgün ve akıcı içerik olmalı, kesinlikle copy/paste olmamalıdır. Bu doğrultuda hazırladığınız makalelerin, genelde taban fiyatı 100 kelime 1,5 TL olacak şekilde fiyatlandırmaları yapılmaktadır.

3) İsteğe Göre Makale Yazmak

Makale Yazarak Para Kazanma yollarından sonuncu başlığımız ise, isteğe göre makale hazırlayıp satmaktan geçiyor. Bu konuda üye olduğunuz freelancer sitelerinden veya forumlardan profilinizi seçerek sizden belirli bir başlık altında, belirli kelime üzerinden anlaşmalar yapılıyor.

Bu konuda kendinize sormanız gereken konu, iyi bir araştırmacı mısınız? olacaktır. Çünkü her çeşit firma olduğu gibi, her çeşit içerik üretmeniz de istenilebilir. Bu durumda iyi bir araştırma yapıp, özgün cümlelerinizle hiçbir kopya içerik olmadan makaleler yazmalısınız.

Yazı Yazarak Para Kazanma

Makale Yazarak Ne Kadar Kazanılır?

Aslına bakacak olursak, “Makale yazarak kaç para kazanılır?” sorusunun cevabı sizin belirlediğiniz rakamlarda yatıyor. Editör olarak işe girdiyseniz ona göre farklı bir ücret, freelancer olarak günlük işler yapıyorsanız farklı ücretleri olacaktır.

Örneğin ; 100 kelimesi 1,5 TL olarak anlaşma sağladınız ve makalelerinizi bu fiyatlandırma üzerinden satıyorsunuz. SEO uyumlu makale olması açısından minimum 300-400 kelime yazılmasını tavsiye ediyorum. Ayrıyetten Seo uyumlu h1,h2 başlıklar, fotoğraflar, anahtar kelimeler geçirerek taban fiyatınız olan 1.5 TL’yi daha da arttırabilirsiniz.

Basit bir matematik yapacak olursak, günde 400 kelime üzerinden 3 makale yazsanız,

 • 100 kelime = 1,5 TL
 • 4 x 1,5 TL = 6 TL (400 kelimelik)
 • 6 TL x 3 makale = 18 TL günlük
 • 30 gün x 18 TL = 540 TL aylık

Günde birkaç saatinizi ayırarak, minimum fiyatlardan hesaplama yapılarak aylık 540 TL gibi bir gelir elde edebilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanma Siteleri

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makaleleri yazarak para kazanmanız için belli platformlar mevcut, bu siteler üzerinden satış konularınızı açarak, makalelerinizi satacağınız müşterilerinizi bulabilirsiniz.

 • 1) R10.Net

R10.Net davetiyeli üyelik sistemi ile çalışmaktadır, Üyelik hakkında bilgi için aşağıdaki konumu inceleyebilirsiniz.

 • 2) WmAraci.Com

R10.Net ile birlikte Türkiye’nin en büyük ve en çok kullanıcısı olan aktif webmaster siteleridir. Bu forumlarda bulunan Makale Satışı bölümleri üzerinden satışlarınızı yapabilirsiniz.

 • 3) iyiMakale.Com

Bu siteyi yeni keşfettim ve oldukça iyi çalışan bir sisteme sahip. Öncelikle yüklediğiniz makaleleriniz, copy/paste testlerinden geçiriliyor, eğer özgün ve uygun içeriğe sahip ise, moderatörler tarafından onaylanıp, satışa sunuluyor.

 • 4) BiOnluk..Com
 • 5) FreeLancer.Com

Bu iki site de freelancer siteleri olarak geçiyor. Biri yerli firma olan BiOnluk diğeri ise uluslararası olarak çalışan Freelancer.com, iki site üzerinden de yeteneklerinizi yazıp makale konularınızı açabilirsiniz.

Not : Örnek olması bakımından, bu makale 608 kelimeden oluşmaktadır.

Son Sözler

Bu makalede anlattıklarımı uygulayarak ek gelir kazancı elde edebilir, veya full zamanlı yoğunlaşarak tüm gelirinizi bu iş üzerinden bir İnternetten Para Kazanma yöntemi olarak gelir elde edebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.