Güncelİnternetten Para KazanmaNasıl Yapılır?Sosyal Medya

Nasıl Eklenir? – instagram Hikayelere Link Ekleme (2020)

instagram hikayelere link ekleme

Blogger ve influencerların artmasıyla birlikte instagram üzerinden sıkça swipe up terimini ya da Türkçe karşılığı ile “yukarı kaydırabilirsiniz” şeklinde duyar olduk. . Bu instagram hikayalere link ekleme özelliği, başlarda sadece mavi tikli yani onaylı hesaplarda bulunan bu özellik ardından onaylı olmasa da daha farklı özelliklere sahip hesaplarda da kullanılmaya başlandı.

Instagramın bu özelliği sayesinde, sponsorlu reklamlar, kişisel hesaplardan reklam vermeler gibi birçok yeni internetten para kazanma yollarına yenisi eklendi. Özellikle bu işi en fazla yapan Trendyol firmasını oldukça fazla şekilde görmekteyiz. Tüm influencarlar kendi zevklerine uygun olarak sepetler oluşturup, veya üzerimdekini buradan aldım satın almak için “yukarı kaydırabilirsiniz” gibi söylemlerle instagram storylerine linkler ekleyip, aynı zamanda oradan yaptıkları anlaşmalar doğrultusunda paralar kazanıyorlar.

instagram story sunset

instagram Hikayelere(Storylere) Link Eklemek için Ne Gerekiyor?

Şu anda bu özelliği instagram, sitenin link çöplüğü olmaması adına herkesin kullanımına açmadı. Sadece belli kriterlere sahip kişiler tarafından bu özellik kullanılabiliyor. Çok da mantıklı bir hareket, çünkü belirli bir seviyeye gelmiş insanlar, düzenli ve verimli şekilde kullanabiliyor. Aksi taktirde her siteden olduğu gibi, instagramdan da sıkılıp başka bir sosyal medya aracı aramaya yöneleceklerdir. Bunlar için aşağıdaki özelliklerden en azından birine sahip olmanız gerekiyor.

  • Onaylı (mavi tikli) bir instagram hesabına sahip olmak
  • 10 bin ve üzeri takipçi sayısına sahip olmak

Önemli : Bu özelliklere sahipseniz, instagram storylerinize linkler ekleyebilirsiniz. Ancak unutulmaması gereken bir nokta daha var ki, hesabınızı kişisel hesap olarak değil, işletme hesabı olarak kullanmanız gerekiyor. (instagram takipçi sayısını arttırmak için yapmanız gereken işlemleri, aşağıdaki makalemde bulabilirsiniz.)

instagram Hikayelere(Storylere) Link Nasıl Eklenir?

instagram hikayelere link ekleme

Yukarıdaki görselde de gördüğünüz link ekleme işareti şeklinde olan butona tıklıyoruz, ve ardından link ekleme bölümü açılıyor. Oraya tam adresimizi girerek kaydediyoruz.

instagram story link ekleme

Hikayenizi yayınladıktan sonra, takipçileriniz yukarıdaki görseller şeklinde bir görüntü görecek ve ulaşmalarını istediğiniz adrese sadece yukarı kaydırarak ulaşabilecekler. Yalnız, bunlar sadece belli kriterlere sahip olan kullanıcıların yapabileceği işlemlerdir. Yukarıdaki iki madde üzerinden anlattığım şekildeki yeterliliğe sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bu kriterlere sahip değilseniz, ekstra olarak yapabileceğiniz tek şey instagrama reklam vermek olacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.