İnternetten Para Kazanmaİş DünyasıNasıl Yapılır?

Nasıl İş Bulunur? İş Bulma Yöntemleri 2020

Nasıl İş Bulunur

Ülkemizin kötüye giden ekonomisi karşısında, işsizlik oranı her geçen gün katlanmakta, üniversiteden mezun olduktan sonra hatta yaptıkları doktoralardan sonra bile öğrencilerin en büyük derdi iş bulmak olmaktadır. Peki nasıl iş bulunur? Yazımın devamındaki iş bulma yöntemleri ile bu sorunuzu cevaplayalım.

Nasıl İş Bulunur?

Mezun oldunuz, yeterliliğinizin olduğu bir bölüme yönelerek iş aramak istiyorsunuz ya da hiçbir iş geçmişiniz veya özel eğitiminiz yok, peki bu koşullarda nasıl iş bulunur?

Herkes gibi siz de, iş hayatına atılmadan önce kariyer sitelerinde, çeşitli şirketlere başvurularda tüm zamanınızı harcadığınızı biliyorum. Artık iyi bir CV’niz yoksa, iş arayanlardan ayıracak birkaç ekstra özelliğiniz (programlama, yabancı dil gibi) yoksa çoğu zaman mülakatı geçtim, cevap bile alamıyorsunuz. Tabii ki bu sitelerde iş aramayın demiyorum ancak durumlar malesef bu şekilde ilerliyor.

Hala iyi bir CV sahibi değilseniz, aşağıdaki başlık aracılığı ile CV hazırlama konumu incelemenizi tavsiye ederim.

# Kendinizi Geliştirin

Kişisel gelişimin yaşı olmaz, tüm hayatınız boyunca gelişime açık olun. Buna ek olarak girmek istediğiniz bölümde hangi özellikler aranıyor iyi araştırın.

  • Eğitim kurslarına gidin, gerekli sertifikalar alın.
  • İngilizce’niz yoksa, kesinlikle şu an öğrenmeye başlayın.
  • İş İngilizce’si öğrenin. Normal İngilizce’den farklı olarak daha resmi tabirler kullanılır ve daha çok business odaklıdır.

Yukarıdaki listemi uzatabileceğim gibi, işinizin gerektirdiği her detayı CV’nizde bulundurun ki seçilebilme imkanınız artsın.

# İşkur’dan Faydalanın

Hazırlamış olduğunuz CV’nizi iskur.gov.tr adresine yükleyin ve mesleğinizin danışmanlığı hakkında devlet desteği ile yardım alın. Bu sayede özellikle yeni mezunlara iş bulma imkanı sağlanıyor. Karşılıklı görüşlerinizi paylaşın, iletişiminizi iyi kurun.

İnternetten Para Kazanma Yolları

Tüm imkanları denediniz ancak hala iş bulamamış olabilirsiniz, ki bu çok normal. Çünkü sizinle beraber milyonlarca kişi aynı sorundan muzdarip. Ya da iş buldunuz, ancak ofis koşulları, uzaklık, yol çekme veya bir üstünüzden emir alma gibi sorunlar canınızı sıkıyor olabilir.

İnternetten Para Kazanma adlı dev makalemi inceleyerek, kendi işinizin patronu olabilir, veya Freelance şekilde çalışarak, tüm çalışma saatlerinizi kendiniz belirleyebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.