Faydalı BilgilerGüncelNasıl Yapılır?

Nasıl Yapılır? – Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş sağlığı, estetik açıdan önemli olduğu kadar geleceğinize yapacağınız en büyük yatırımlardan biridir. Beyaz dişler sayesinde gülerken, ellerinizle ağzınızı kapatmak zorunda kalmayacak, daha özgüvenli kahkahalar atabileceksiniz. Diş beyazlatma yöntemleri olarak evde doğal yollardan yapabileceğiniz karışımlar olduğu gibi, ofis tipi şeklinde profesyonel yardım alarak da dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Peki diş nasıl beyazlatılır?

Diş Beyazlatma

Evde kaldığımız bu günlerde diş sağlığının önemi iyice arttı.” Bir influencer bu sözü kullanarak, instagram üzerinden ürün tanıtımına başlamış ve twitter üzerinden oldukça konuşulmuştu. Twit altında ise ;”Ben de hep essay yazarken böyle başlıyorum))” tarzında yorumlar atılmıştı.

Diş Nasıl Beyazlatılır?

Dişlerinizi beyazlatmadan önce kesinlikle bir doktor kontrolüne gitmeniz gerekiyor. Öncelikle diş taşlarınız, çürükleriniz temizlenmeli ve sorunlu dişlerinizden kurtulmalısınız. Ben de hayatımın bir bölümünde yaklaşık 11 ay tel takmıştım. İnanılmaz karşı çıkarak, istemeyerek taktım ve sonrasında hayatımda verdiğim en iyi kararlardan biri olduğunu fark ettim. Eğer dışarıdan görüntüsü açısından takıntı iseniz benim gibi, şeffaf teller takmanızı tavsiye ederim. Diş sağlığınız açısından herhangi bir sorun olmadığını varsayarak, konumuza devam ediyorum.

Dişler Neden Sararır?

Fazla çay, kahve, sigara ve renklendiricili içerikler tüketimi dişlerin sararmasına yol açar. (Dişlerin sarı olma nedeni bunlara ek olarak, genetik nedenlerden de kaynaklı olabilir.) Kesin ve kalıcı sonuçlar alabilmek adına öncelikle bunları azaltarak veya tamamen keserek başlıyoruz.

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Doğal yoldan diş beyazlatma işlemleri, bazı bitkilerin karıştırılması sonucunda ortaya çıkan maddelerin dişlerinize sürülmesi ile yapılan beyazlatma işlemleridir. Bu yöntemlere örnek olarak aşağıdaki diş beyazlatma yöntemleri tavsiye ediliyor.

Limon ve Kabartma Tozu Karışımı
  • Bir paket kabartma tozu üzerine yarım limonu iyice sıkarak karıştırın, ardından karışımı bir kaba doldurun. Dişlerinizi bu karışım ile 2-3 dakika yavaşça fırçalayarak ağzınızı iyice çalkalayın.
Elma Sirkesi ve Kabartma Tozu Karışımı
  • Bir miktar kabartma tozunun üzerine, sirke ekleyerek macun kıvamına gelene kadar karıştırın ve ardından bir kaba doldurun. Bu karışım ile dişlerinizi ayda 1-2 defa fırçalayarak beyazlamasını sağlayabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Yukarıdaki karışımlar ücretsiz bir şekilde doğal yoldan yapabileceğiniz karışımlar sayesinde dişlerinizi beyazlatmaya yarayacaktır. Doktorlar tarafından üç şekilde yapılan beyazlatma yöntemleri vardır. Aşağıdaki sıraladığım fiyatlandırmalar, İstanbul üzerinden ortalama olarak alınmıştır.

  • Lazer ile diş beyazlatma fiyat aralığı 500 TL ile 1200 TL arası,
  • Jeller ile diş beyazlatma fiyat aralığı 300 TL ile 700 TL arası iken, 
  • Diş ağartma ile diş beyazlatma yönteminde ise 700 TL’den başlayan fiyatlar uygulanmaktadır.

Son Sözler

Faydalı Bilgiler adlı kategorimde, bunun gibi daha farklı bilgileri bulabilirsiniz. Dişlerinizin önemini sadece kaybettiğinizde anlarsınız… diye bir Çin atasözü vardı, ya da yok uydurdum. Dişlerinizi önemseyin, bol bol gülün!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.