Faydalı BilgilerGüncelİnternetten Para KazanmaWeb

4 İpucu – Pasif Gelir ile İnternetten Para Kazanma – 2020

İnternetten Para Kazanma kategorisi altında, yeni bir para kazanma yöntemi ile birlikteyiz. İnternetten para kazanma yöntemlerinin çoğu freelance şeklinde çalışılarak kazanılıyor. Yani para kazanabilmek için aktif olarak emek harcamalısınız. Örneğin, “yeni makaleler yazmak, yeni tasarımlar üretmek, yeni çeviriler yapmak” gibi yöntemlerle listemizi onlarca madde halinde uzatabiliriz. Peki “Pasif gelir nedir?, pasif gelir ile nasıl para kazanılır?

Pasif Gelir Nedir?

Yukarıda saydığım internetten para kazanma yöntemlerinin sürekli olarak yapılması gereken işlemler sonucunda, yani aktif olarak harcanılan eforlar sonucunda kazanıldığından bahsetmiştim. Peki pasif gelir nedir? Pasif gelir ise, belirli yöntemler ile bir sefer de olsa yaparak, uykunuzda bile para kazanma işlemlerinin genel adıdır. Daha az fiziksel efor, daha bol zaman sağlar. Tabi ki içerik kalitenizin de bu konudaki en önemli detay olduğunu unutmayalım. O zaman 5 ana başlık altında detaylı olarak inceleyelim.

1) İnternet Sitesi ile Pasif Gelir Elde Etme

Siz de benim gibi yazmayı seven biri iseniz, ilk maddemizde internet sitesi ile gelir elde etme konusu üzerinden başlayalım. Öncelikle bir internet sitesi sahibi olmanız gerekiyor. Ücretsiz blogger tarzında siteler de olabilir bu hiç sorun değil. Önemli olan içeriğinizin tamamen size ait yani özgün olmasıdır. Sonrasında ise güncel konuları veya spesifik bir konu üzerinden yani “niche” olarak kaliteli içerikler üretmeniz gerekmektedir. Bu sayede Google Adsense üzerinden ya da başka reklam firmaları aracılığı ile hatta ve hatta tanıtım yazıları,backlinkler vs. satarak kazanç elde edebilirsiniz.

Not : Hala bir web siteniz yoksa, İnternet Sitesi Nasıl Açılır? adlı makelemi inceleyebilirsiniz.

2) Videolar ile Pasif Gelir Elde Etme

Günümüzün en yüksek kar marjlı pasif gelir elde etme yollarından bir diğeri ise, videoları kullanmak. En büyük platform olan Youtube ile başlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta, video kalitesi, dikkat çekici başlık ve özgün içerik olmasıdır.

Ben öyle videolar çekemem, kendimi göstermek istemiyorum” da diyebilirsiniz. Hiç sorun değil, herhangi bir konuda yeterliliğinizin olduğunu düşünüyorsanız veya biraz daha araştırmalar yaparak bildiklerinizi geliştirdikten sonra videolar çekebilirsiniz. Bu içerikler de “nasıl yapılır, nedir, hata çözümleri vs.” gibi konular üzerinden oluşabilir. Youtube dışında size önerebileceğim, Udemy.Com adlı eğitim sitesi olacaktır. Bu siteler aracılığı ile uyurken bile para kazanabilirsiniz.

3) Fotoğraflar ile Pasif Gelir Elde Etme

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte, en iyi kamera hangisinde var yarışı başladı adeta. Instagram, Facebook gibi ortamlara güncel olarak post atan kişilerde, “iyi fotoğraf çeken arkadaşım yok” diye ağlamalara çokça şahit oluyoruz. Bu konuda artık herkes bi noktaya kadar kendini geliştirdi. Ancak daha iyi bir perspektifinizin olduğunu, kimsenin yakalayamadığı detayları yakalayarak çok güzel fotoğraflar çıkardığınızı düşünüyorsanız, bu gelir elde etme yöntemi tam size göre. Shutterstock, tarzı sitelere üye olarak fotoğraflarınızı yüklüyorsunuz. Eğer beğenenler olursa, size ücretini ödeyerek fotoğrafı satın alıyorlar. Bunu da bir gelir elde etme yöntemi olarak kullanabilirsiniz.

4) Aplikasyon ile Pasif Gelir Elde Etme

Eğer bu konuda eğitim aldıysanız, veya kendinizi yeterli görüyorsanız hem mobil olarak hem de masaüstü şeklinde kullanılacak uygulama(aplikasyon) veya programlar yaparak pasif gelir elde edebilirsiniz. Bu uygulamaları, App Store, Google Play Store, Windows Market gibi uygulama pazar alanlarında paylaşıp, diğer üyelerin satın almasını sağlayabilirsiniz.

Özellikle sosyal medya uygulamaları her zaman çok daha fazla talep görmektedir. “Kim takipten çıktı, engelleyenleri görme, takipçi arttırma” vs. gibi konular üzerinden veya güncel olarak takip ettiğiniz ve o konuda açık gördüğünüz bir olayı bu şekilde gelir kazanma yöntemine çevirebilirsiniz.

Son Sözler

İnternetten pasif gelir elde etme yollarının başlıcalarını, 4 ipucu olacak şekilde inceledik. Bu yöntemler sayesinde, uyurken, spor yaparken, yemek yerken para kazanabilirsiniz. Ancak bu yöntemler dışında ek işim olsun, aktif olarak para kazanayım diyorsanız, aşağıdaki sürekli olarak güncellediğim internetten para kazanma adlı makalemi inceleyebilirsiniz, bol kazançlar.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.