GüncelTeknolojiÜrün İnceleme

İnceleme : Philips HD7461/20 Filtre Kahve Makinesi – Yorumlar

Filtre Kahve Makinesi Önerileri

Ürün inceleme adlı kategorimde, sadece kişisel olarak kullandığım, kendim tecrübe ettiğim ürünleri detaylı olarak anlatıyor olacağım. Yeni kategorimin ilk ürünü olarak Philips HD7461/20 numaralı filtre kahve makinesinden başlayalım. Ürünü almamdaki en büyük nedenlerden biri şık siyah tasarımı, en sevdiğim renk olmasından ötürü hemen dikkatimi çekti. Ardından hep olumlu yorumlar olmasından dolayı ben de sipariş verdim. Şimdi adım adım filtre kahve makinesi nasıl kullanılır?, filtre kahve nasıl yapılır? Sorusunu cevaplar niteliğinde ürünümüzü inceleyelim.

1) Filtre kağıdını yerleştiriyoruz

Filtre Kağıdı Nasıl Yerleştirilir?

Filtre kahve makinelerinde; kağıt ve metal filtre bulunuyor. Metal filtre kullanmadığımdan o konuda yorum yapmam doğru olmaz. Bu makinede filtre kağıdı kullanıyoruz ve çok pratik. Genelde büyük kahve zincirlerinde de bu yöntemin kullanıldığını görüyoruz. Kullanımına gelecek olursak, kağıdı yerleştiriyoruz ve işimiz bitince çıkarıp çöpe atıyoruz.

Tip : Filtre kağıdını yerleştirdikten sonra, sıcak su ile tüm kağıdı ıslatmanızı öneririm. Böylelikle kahve gurularının daha çok tadını aldığı “plastik tadı, kağıt tadı vb.” gibi şeylerin önüne geçmiş oluyoruz.

2) Kahvemizi dolduruyoruz

Filtre Kahve Önerisi

Kahve oranı nasıl olmalı?

Buradaki kilit nokta, sizin kahveyi ne ölçüde seviyor olduğunuz. Benim oranımı soracak olursanız, her 200 ml için 8-10 gram kahve koyuyorum. Bu normal standartlarda aromalı bir kahve oranı olarak geçiyor. Eğer daha sert içiyorsanız, kahve oranını arttırabilirsiniz.

Unutmamanız gereken bir nokta ise, dünyanın en pahalı kahvesini de alsanız taze kullanmanız gerektiğidir. Bunun için size önerim, fotoğrafta gördüğünüz gibi vakumlu kahve saklama kaplarından almanız ve maksimum 2 hafta tüketeceğiniz kadar kahve almanız, çünkü çekildikten sonra havayla temas ettiği için en çok bu süreye kadar dayanabiliyor. He içemez misiniz sonra? İçersiniz ama sonra klasik “filtre kahve o acı olan değil miydi ya?” tepkisini siz de verirsiniz. En iyi kahve en taze kahvedir her zaman.

Kahve çekirdeği nereden alınır?

Kahve içeriğine gelecek olursak, ben Nikaragua kullanıyorum açıkçası bunu kullandıktan sonra hiçbir kahveyi bir daha zevkle içemedim. Damak tadıma en iyi olan kahveyi bulmuş olmak gerçekten güzel. Bu konuda en yakın arkadaşımın cafe açması da çok etkili oldu, kahve konusunda çok daha detaylı bilgi sahibi oldum. Kahve çekirdeğimi de ondan alıyorum, Kadıköy/Moda’da bulunan Alpha Coffe Co.

3) Su ekliyoruz

Filtre Kahve Nasıl Yapılır?

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, suyumuzun içme suyu ve oda sıcaklığında olmasıdır.  Yukarıdaki fotoğrafta göreceğiniz üzere, üstteki ok suyu nereden koyacağınızı alttaki ok ise su miktarını gösteriyor. Su miktarı ise 3 kişilik bir kahve yapmıştım, o dolulukta oradan kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Rutin aşamaları bitirdik ardından başlat butonuna basıp kahvemizin hazırlanmasını bekliyoruz.

Ürünün Eksisi(!) :

Belki de ürünün eksiği olarak gördüğüm, demek daha doğru bir tanımlama olacak. Kahvenin hazırlandığına dair herhangi bir uyarı sesi vs. vermiyor. Ben kendim dakika tutarak bakıyorum, 5-6 dakika sonra hazır oluyor. Evimdeki türk kahvesi makinesinde bu uyarı sesi var ve gerçekten daha pratik oluyor. Ancak belki de hiçbir filtre kahve makinesinde bu özellik yoktur, başka hiç filtre kahve makinesi kullanmadığım için eksisi yerine, eksiği de diyebiliriz diye belirttim.

4) Kahvemiz hazır

Dün kendime filtre kahve hazırlarken fotoğrafları çekmiştim, şimdi tekrar detaylı anlatınca canım çekti.

Filtre Kahve Bardağı

Afiyet olsun:)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.