Güncelİnternetten Para KazanmaNasıl Yapılır?Seo ÇalışmalarıWeb

Seo Nedir? Nasıl Yapılır? (Ücretli & Ücretsiz)

Öncelikle nedir bu Seo? Neden siteleriniz için olmazsa olmazdır, seo nasıl yapılır?, seo ücretli midir? Bu soruların tamamını gelin birlikte cevaplayalım.

Seo nedir?

SEO kelime açılımı ile Search Engine Optimization, Türkçe anlamı ile “Arama Motoru Optimizasyonu demektir. Her site sahibinin öncelikli hedefi arama motorlarında (Google,Bing,Yandex vs.) ilk sıralara çıkmaya çalışmaktır. İşin tam bu kısmında devreye seo çalışmaları giriyor. Tüm dünyada en çok kullanılan arama motoru olan Google ile aranızı çok iyi tutmanız gerekiyor. Onun neyi sevdiğini, neyi sevmediğini iyi araştırıp deyim yerindeyse ona şirin gözükmek için elinizden ne gerekiyorsa yapmalısınız.

İşin mantığını anladıysak, şimdi biraz daha detaylı bakalım. Peki seo yapmak ücretli mi?  

Ücretsiz seo yapımı adlı konumda 6 adımda, herhangi bir ücretli yardım almadan seo yapımının nasıl olduğunu anlatmıştım. Başlangıç seviyesi olarak o adımları kesinlikle yapmalısınız. Google ile tanışmanızda da, her durumda olduğu gibi ilk görüşme çok önemlidir.

Ücretsiz Seo Analizi Nasıl Yapılır?

Seo Nasıl Yapılır?

Tüm optimizasyonlar yapıldı peki içerikler nasıl olmalı? Google’ın en önem verdiği şey özgün içeriktir. Seo uyumlu içerik adlı konumda bu konuları ele almıştım. Büyük forum sitelerinde maalesef çok fazla copy paste mantığı kullanılmakta ancak siz asla bu hataya düşmeyin. Özellikle siteniz yeniyse ve sizin de içerik üretmeye zamanınız yoksa freelancer olarak nitelendirdiğimiz arkadaşlarla çalışabilir, özgün içerik üretmesi karşılığında onlarla belirli bir ücret üzerinden anlaşabilirsiniz.

Ücretli seo nedir? Seo ücretleri ne kadar?

Hedefinize göre yapılan çalışmalar karşılığında, profesyonel arkadaşlardan yardımı ile seo hizmeti alabilirsiniz. Sitenizin iç ve dış optimizasyonunu yaparak, sitenizin açılma hızı,temasındaki hatalar, içerik linklendirmeleri, doğru reklam yerleşimi gibi birçok konuda düzenlemeler yaparak, sitenizin Google gözündeki değeri arttırılabilir. Genelde zor kelimelerde kalıcı olunmak isteniyorsa, aylık bir rakam üzerinden anlaşılarak belirlediğiniz kelimelerde sizi hedefinize ulaştırmak için çalışmalar yapılır.

radyo seo

Örnek vermek gerekirse ; Radyo kelimesinde ilk sayfada yer almak istediğinizi farz edelim. Bu kelimenin Google üzerindeki sonuçları yukarıdaki görselde gördüğümüz gibi yaklaşık olarak 76,5 milyon. Bu oldukça büyük bir rakam. Bu kelimenin aylık aranma hacminin de çok yüksek olduğunu varsayarsak ilk sıralarda yer almanız için aylık olarak syaklaşık 10 bin lira gibi bir hizmet bedeli harcamanız gerekmektedir.

Son Sözler

SEO çalışmaları hakkında daha detaylı bilgilere aşağıdaki makalelerim aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.