Güncelİnternetten Para KazanmaNasıl Yapılır?Seo ÇalışmalarıWeb

Nasıl Yazılır? – Seo Uyumlu Makaleler-Yazılar

İçerik oluştururken öncelikli hedefimiz tabii ki yazımızın daha fazla kişiye ulaşması olacaktır. Aksi takdirde sadece yakın çevreniz tarafından görülecek bu durum sizi çok da memnun etmeyecektir. Google da en çok kendisi gibi arama motorlarından gelen ziyaretçileri sevmekte, bu olaya ise organik ziyaretçi adı veriliyor. Yani ne kadar organik o kadar iyi bizim için. Seo uyumlu makaleler, yazılar üretmek bu olayların gerçekleşmesini sağlayacaktır. Peki “seo uyumlu makale nasıl yazılır? Seo uyumlu makale yazmak zor mu?” Gelin birlikte maddeler halinde bu soruları yanıtlayalım.

Seo uyumlu içerik yapımı

1) Konu hakkında bilgi sahibi olmak

Yazdığınız her konu hakkında bilgi sahibi olamayabilirsiniz bu çok normal. Eğer siteniz bir güncel blog şeklinde ise kesinlikle copy paste olmaması adına önce konu hakkında küçük de olsa bir araştırma yapmalısınız. Hakkında bilginiz yoksa, fikriniz de olmasın gibi).

Bir veya birkaç yabancı dile hakimseniz kaynak sayınız oldukça fazla olacaktır. Sadece yerli içerik üzerinden araştırmalar yaparsanız makalelerinizin kopya içerik olma oranı oldukça artacaktır. Çünkü kesinlikle özgün içerik yazmalısınız. Eğer yabancı dil bilmiyorsanız, translate sitelerini kullanabilir veya freelance çalışan arkadaşlarla anlaşabilirsiniz.

2) Anahtar Kelime Çalışması

Yazmak istediğiniz konuyu belirlediniz ve kafanızda etiketler oluşturuyorsunuz. Anahtar kelime olarak hangi kelimeyi seçmeliyim? Bu konu da biraz araştırma gerektiriyor. Kelimelerin aylık aranma hacimlerini Google Trends üzerinden kontrol edebilir veya yine arama motorlarından yapılan aramalarda ne kadar sonuç gösterildiğini inceleyebilirsiniz.

Bu aşamada iki seçeneğiniz var:

  • Aranma hacmi düşük kelimeleri seçebilirsiniz, bu sizi rakip sitelerden daha avantajlı konuma getirecektir.
  • Aranma hacmi yüksek kelimeler seçip, ciddi seo çalışmaları ile çok daha fazla ziyaretçiye ulaşabilirsiniz.

3) Görsel Seçimi

İnternet ortamında hiç kimse, daktilodan çıkmışcasına düz olan yazıları okumak istemez. Görsellik, akıcılık ve dikkat çekici noktaları işaretlemek her zaman daha fazla rağbet görmektedir. Bu yüzden makalenize uygun olan, esprili ve yüksek kaliteli görseller seçmek bu konuda çok önemlidir.

Unutmamanız gereken nokta ise, artık görsellere de telif hakkı koyulduğu, bu detayı kesinlikle atlamamanızı tavsiye ederim.

4) Seo Uyumlu Makale Hazırlanması

Artık hazır olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz. Peki konu hakkındaki stratejinizi belirlediniz mi? Nasıl bir dil kullanmayı düşünüyorsunuz? Samimi bir dil ile arkadaş gibi yaklaşmayı mı yoksa daha formal bir dil ile düz bilgiler vermeyi mi? Bu aşamalara da karar verdikten sonraki önemli bir detay ise, tıklama oranını arttırıcı başlık atılması. Arama sonuçlarında yüzlerce sayfa çıkıyor karşımıza, peki neden sizin sitenizi tercih etmeliyim? bu soruya cevap niteliğinde bir başlık atmalısınız.

Son Sözler

Seo uyumlu makaleler üretmek, hit sayınızda ciddi artış sağlayacaktır. Yukarıda listelediğim yöntemleri kesinlikle denemelisiniz. Bunlara ek olarak SEO hakkında anlatmış olduğum diğer makalelere ise aşağıdaki linkler aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.