EkonomiGüncelNasıl Yapılır?

Tatil Kredisi Nedir? Bankalardan Tatil Kredisi Nasıl Alınır? – (2020)

Normalleşme adımlarının atılması ile birlikte, yeni tatil planları yapılmaya başlandı. Devlet de, en büyük gelir kaynağı olan turizmi canlandırmak adına, pandemi sürecinin bitişi ile yeni kredi imkanları sağlıyor. Birazdan tüm bu “2020 – Tatil kredisi nedir?, Tatil kredisi faiz oranları nelerdir?, Tatil kredisi nasıl alınır? Tatil kredisi hangi bankalardan alınır?, Tatil kredisi şartları nelerdir? ” soruların cevaplarını aşağıdaki içeriklerimizden bulabileceksiniz.

Tatil Kredisi Nasıl Alınır?

Tatil Kredisi Nedir?

Devlet bankaları tarafından verilen, ekonomiyi canlandırma adına yapılmış bir hamledir. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi bankalar, bu kredi imkanını bizlere sağlıyor.

Tatil Kredisi Faiz Oranları Nelerdir?

Bu kredi imkanından faydalanıp, tatil yapmak isteyen vatandaşlar için bankalar şu şekilde bir olanak sağladı. 6 ay ödemesiz olacak şekilde, 10 bin liraya kadar kredi çekebilecek bunu 36 ay içinde ödeyebilecek şekilde kredi imkanından faydalanabilecekler.

Bu kredinin ilk iki taksitlerini firmalar ve bankalar ödeyecek, ardından vatandaşlar kredi taksi ödemelerini 9 ay sonra ödemeye başlayacaklardır. Bu tatil kredisi faiz oranı ise % 0,67 olacak şekilde kararlaştırılmıştır. Anlaşmalı devlet bankalarının internet sitelerinde bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Örneğin : 10 bin lira kredi çekimi talebinde bulundunuz. Kredi ödeme vadesi 6+36 ay şeklinde yansıyacak. Aylık taksit tutarı ise 421 lira gibi bir rakam olacak. Toplamda ise 10 bin lira çekip, 11 bin 789 lira geri ödeme şeklinde anlaşmayı imzalayacaksınız.

Antalya fotoğrafları

Tatil Kredisi Hangi Bankalardan Alınır?

Devlet destekli bir kredi teşviği olduğu için, bu krediyi sadece vakıf bankaları tarafından alabileceksiniz. Bu bankalar dışında aktif olarak hesaplarınızın bulunduğu bankalar tarafından malesef bu kredi çekme imkanını kullanamayacaksınız. Bu bankalara göz atacak olursak sadece, Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank tarafından tatil kredisi çekme talebinde bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası Tatil Kredisi

Örneğin : Ziraat Bankası üzerinden şu linke tıklayarak yukarıdaki görsel şeklinde bir sayfaya ulaşıp, detayları öğrenebilirsiniz.

Anlaşmalı Seyahat Acentaları Hangileri?

Anlaşmalı olan seyahat acentalarını görmek için yapmanız gereken tek şey, kredi çekme talebinde bulunduğunuz devlet bankalarının internet sitelerini kontrol etmek olacaktır. Bu acentaların listesi o bankaların sitelerinde tek tek yayınlanacaktır.

Tatil Kredisini Kaç Ayda Ödeyebilirim?

Bankalar ve seyahat acentaları ile yapılan ortak anlaşmalar sonucunda, vatandaşlara sunulan tatil paketleri 3 ay ödemesiz 15 ay ödemeli olacak şekilde toplamda 18 ay gibi bir süre zarfında peşin fiyatına bu tatil paketlerinden yararlanma imkanları sağlanacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.