Faydalı BilgilerGüncelWebYabancı Diller

Tavsiye – Preply.Com Online Yabancı Dil Eğitimi

Bugün Rusça konusunda destek almak için girdiğim ve inanılmaz memnun kaldığım bir siteyi size tavsiye etmek istiyorum. Hep ürün inceleme kategorim altında, teknolojik ürünleri incelerdim. Ancak bu sefer web site incelemesi gibi oldu. Preply.Com ile Online İngilizce, Rusça, İspanyolca vs. hangi dili istiyorsanız, uzman öğretmen kadrosu ve uygun fiyatları ile hizmet sağlıyorlar.

Bu sitenin çalışma mantığı tamamen müşteri memnuniyeti üzerine kurulu. Aldığınız ders sonrasında memnun kalırsanız ve siz onay verirseniz eğitmenin hesabına para yatırılıyor. Memnun kalmadığınız taktirde ücret iadesi de mevcut. (Buna ek olarak aşağıdaki makalemde, kendi tecrübelerimi anlattığım 5 yöntem ile İngilizce öğrenme hakkındaki yazımı inceleyebilirsiniz.)

online yabancı dil eğitimi preply

Online Yabancı Dil Öğrenme

Sitenin çalışma mantığı şu şekilde ilerliyor. Öncelikle aşağıdaki listede olduğu gibi, sitenin yukarıdaki menüsünden, aradığınız özellikleri seçiyorsunuz ve ardından sizlere yüzlerce eğitmen sıralıyor.

  • Eğitmenin Öğrettiği Diller

Bu seçenekte, öğrenmek istediğiniz dilleri seçiyorsunuz ve açılır menüden hedefiniz doğrultusunda eğitmenler ile çalışmak adına uzmanlık alanlarını seçiyorsunuz. Örneğin, siz bir tez hazırlıyorsunuz ve yardım almak istiyorsunuz. Bu durumda günlük Rusça seviyesinde eğitim veren öğretmenler, sizin için yeterli olmayacaktır gibi.

  • Saatlik Ücret

Buradan ise, bütçenize uygun olarak saatlik ücret seçiyorsunuz. Yanılmıyorsam en düşük miktar olarak 40 lira gibi bir rakam görmüştüm ki çok çok uygun. Ancak menüden seçerken 1 ile 40 tl arasında gibi seçenekler de gösteriyor.

  • Aslen Nereli

Eğitmeninizin aslen nereli olduğu bazı durumlarda önemli olabiliyor. İngilizce seviyeniz çok iyi değilse, mümkünse Türkçe de bilen birini seçmeniz daha iyi bir ders çıkarmanız konusunda yardımcı olacaktır. Ancak şu duruma da dikkat edin, çok detaylı bir konu hakkında ders alacaksanız, yeterliliğinin iyi olması açısından eğitmenin o dilin vatandaşı olmasını ve orada üniversite okumuş olmasına dikkat edin.

  • Eğitmen Müsait

Bu seçenekte ise, eğitmenin müsaitlik durumunu seçiyorsunuz. Kendi plan ve programınıza göre önce siz ne zaman müsaitseniz, ona göre onların da müsaitlik durumunu bu kısımdan gün ve saat aralığı şeklinde seçmelisiniz. Örneğin, çarşamba akşam 18-21 gibi.

preply.com online yabancı dil

Eğitmen ile Nasıl İletişime Geçiliyor?

Yukarıdaki seçenekleri seçtikten sonra, karşınıza yüzlerce eğitmen çıkıyor. Ardından deneme dersi alın” ve “mesaj gönder” gibi seçenekler sunuluyor. Öncelikle mesaj gönder üzerinden, öğrenmek istediğiniz dersi veya almak istediğiniz yardım hakkında ön konuşma yapmanızı öneririm. Eğitmen belki o konu hakkında bir ders yapmak istemeyebilir, ya da kendisini yeterli görmeyebilir. Bu ön konuşma iki taraf için de iyi olacaktır.

Ödeme Yöntemleri

Eğitmeniniz ile anlaştıktan sonra, hangisini kullanmak istersiniz diye ödeme seçenekleri sunuluyor. Bu seçenekler arasında, Paypal, Visa, MasterCard gibi uluslararası geçerliliği olan ödeme yöntemleri mevcut.

Eğitim Alanı

Ödeme de yapıldıktan sonra, derslerini alabilmen ve öğretmenine mesaj atabilmen için özel bir alan oluşturuluyor. Bu sitenin ayrıcalığı sayesinde, bu alan üzerinden online olarak yabancı dil eğitiminizi alabiliyorsunuz.

Son Sözler

Gerçekten çok profesyonel olarak hazırlanmış bir site, buna ek olarak eğitmenlerin seviyelerini görünce dediğimi çok daha iyi anlayacaksınız. Ben çok memnun kaldım bu yüzden sizlere de önermek istedim. Kesinlikle tavsiye!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.