İnternetten Para Kazanmaİş Dünyası

Uyurken Para Kazanmanızı Sağlayacak 5 Yöntem!

Uyurken Para Kazanma

Sosyalleşmekten uzak olan insanların en büyük hayallerinden biri uyurken para kazanabilmektir. Peki bu gerçekten mümkün müdür? Yazımın devamında sizlere 10 yöntem ile uyurken para kazanma yollarını anlatıyor olacağım.

Bu konu hakkında Warren Buffett‘in çok sevdiğim bir sözü vardır;

  • “Eğer uyurken para kazanmanın bir yolunu bulamazsan, öldüğün güne kadar çalışıyor olacaksın.”
Uyurken Para Kazanma

Warren Buffett kimdir?

Warren Edward Buffett (30 Ağustos 1930, Nebraska), Amerikalı iş adamı, hisse senedi yatırımcısı ve hayırseverdir. 20. yüzyılın en başarılı yatırımcılarından biri olarak gösterilmektedir. Berkshire Hathaway yatırım şirketinin CEO’su ve en büyük hissedarıdır. Forbes Dergisi’nin “2008 Milyarderler Listesi”ne göre 62 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin insanıdır. Aynı zamanda 2012 yılında Time dergisinin yaptığı araştırmada, dünyanın en etkili insanlarından birisi olarak gösterilmiştir.

2006 Haziran ayında, yatırım şirketinin 10 milyon adet hissesini (yaklaşık 30 milyar dolar) Bill ve Melinda Gates Vakfı’na devrederek ABD’de şimdiye kadar yapılmış en büyük bağışı gerçekleştirdi.

Uyurken Para Kazanma Yöntemleri

İyi bir motivasyon cümlesi ile başladıktan sonra, uyuyarak nasıl para kazanılır? Birlikte inceleyelim.

1) Kiralama

Uyurken para kazanmanızı sağlayacak ilk yöntem olarak kiralama yönteminden bahsedelim. Kiralama diyince aklınıza sadece ev geliyor olabilir, belki de bu yüzden ekstra gelirler elde edememiş olabilirsiniz. Ancak bu kadar dar düşünmeyerek başlayalım.

Tabii ki en büyük gelir kaynağı olarak evinizi kiralayabilirsiniz. Yazın şu an yaşadığınız evde olmadığınızdan, ekstra gelir elde etmek isteyebilirsiniz. Veya ikinci bir eviniz olmayabilir hatta bir süre evden çıkacak durumda da olmayabilirsiniz. Bu durumlar için “oda kiralama” yöntemleri mevcut. Çeşitli öğrencileri, değişim programlarını kabul edebilir sadece bir odayı o kişiye kiralayabilirsiniz.

Evinizi kiralamanızı sağlayacak, AirBNB adlı siteyi kullanabilirsiniz. Daha önceden aşağıdaki başlık altında detaylıca bahsetmiştik.

Ev dışında kiralayabileceğiniz binlerce materyal bulabilirsiniz. Bu konuda en büyük kaynağınız, film-dizi setleri olacaktır. Arabadan bisiklete, hatta scootera, telefona, kıyafete kadar ihtiyaca göre şekillendirebileceğiniz çeşitli eşyaları kullanabilirsiniz.

(Scooter demişken, aşağıdaki inceleme konuma göz atmanızı tavsiye ederim..)

Ben bir seferinde film setine iPhone 5’imi kiralamıştım. İlk defa bir telefonu çıkar çıkmaz almıştım ve o dönem sette çalışan bir arkadaşım aracılığı ile saatliğini 250 TL gibi bir rakama (o zamanın enflasyonu ile düşünelim.. iyi para-easy money) kiralamıştım.

2) Yatırım Araçları

Ülke ekonomisinin güncel durumuna bakıldığında, Türk Lirası günden güne erimekte ve diğer yatırım kaynakları karşısında değer kaybetmektedir. Bunu fırsat bilerek dövize, altına, gayrimenkule yatırımlar yapabilirsiniz.

Ancak benim tercihim ve uzmanlık alanım olarak bir numaralı yatırım aracım hisse senetlerim! Bu konu hakkında hiçbir fikre sahip olmayabilirsiniz ki bu çok normal. Bu yüzden aşağıdaki başlıkları yeni sekmelerde açıp, yazıma kaldığınız yerden devam etmenizi öneririm.

Hisse alıp, satarken doğru zamanlama her şeydir. Şirketlerin bilançoları takip edilmeli, grafikler iyi incelenip – analiz edilmeli, herhangi bir KAP açıklaması var mı? – bekleniyor mu? gibi detaylar çok iyi takip edilmelidir.

Bazı hisseler vardır çok garantidir, arsa alma bu hisseden al daha çok kar edersin sözlerini duyabilirsiniz. Bu hisseler için gün içi sürekli izlemek gerekmez. Ancak bazıları için ise “kumar kağıdı” tabiri kullanılır. Gün içi tavandan-tabana kadar çok hareketleri olur ve sürekli ekranda kalmak zorunda olursunuz. Adettendir ytd (yatırım tavsiyesi değildir) ibaresini kullanalım.

3) Markanızı Oluşturun

Uyurken Para Kazanma

Kendi markanızı oluşturup, belli bir düzen oturttuktan sonra satışlarınız gerçekleşir ve siz uyurken para kazanmaya devam edersiniz. Bu konu hakkında yeni bir projemiz var, bu konuda oldukça iddialı bir şekilde giriş yapacağız.

Markan ne durumda diye çok soru geldi.. Yaklaşık 1 tane falan..” Biraz da influencer ağzı ile konuşalım, yakında en yakın ikili ilişkilerimiz onlarla olacak. Şu an ürün tedarik aşamasındayız, yakında tüm detayları sizler ile paylaşacağım..

4) Online Eğitmenlik

Uyurken Para Kazanma

Uzman olduğunuz veya yeterli olduğunu düşündüğünüz bölümlerde online olarak eğitimler verip, bunları kurslar halinde satabilirsiniz. En büyük pasif gelir kaynaklarından biri olarak bu yöntemi kullanıp, Udemy veya muadili siteler üzerinden satışlar gerçekleştirebilirsiniz.

Uyurken para kazanma yöntemleri, pasif gelir kaynaklarının büyük bir bölümünü oluşturur. Önceden yapmış olduğunuz işlemlere sadece reklam çıkmanız gerekmektedir. Bunun sonrasında uykunuza devam edebilirsiniz. Aşağıdaki pasif gelir kazançları listemi incelemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum.

4 İpucu – Pasif Gelir ile İnternetten Para Kazanma

5) Youtube Kanalı

Uyuyarak Para Kazanma

Son dönemin en büyük trendlerinden biri olarak sosyal medyayı aktif kullanarak, yattığınız yerden para kazanmanız mümkün. Tabi ki öncesinde, çok titiz bir çalışma yaparak. Hemen bir youtube kanalı oluşturun, ardından içerikler üretip gelirler kazanmaya başlayın! (Aşağıdaki yazılarım, bu konuda size rehber olacaktır..)

Youtuberların yaşadığı lüks hayat herkesin dikkatini çekmekte ve akıllarda “ne kadar kazanıyor bunlar?” soruları içten içe sorulmaktadır… Bu konu hakkındaki yazıma ise aşağıdaki başlık aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Son Sözler

Tüm bu yöntemleri uygulayarak, uyurken para kazanabilmeniz mümkün. Bu yöntemlere ek olarak, yine sizi yatağınızdan kaldırmadan yattığınız yerden işlem yapabileceğiniz ve gelirler elde edebileceğiniz konulara ise İnternetten Para Kazanma adlı yazımı inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.