Güncelİnternetten Para KazanmaSeo ÇalışmalarıWordpress

WordPress Para Kazanma: Kanıtlanmış 5 Yol!

Günümüzde birçok insan WordPress altyapısını kullanmaya başladı. Sayfalarını belirli noktalara getirdikten sonra herkes wordpress para kazanma yollarını araştırıyor. Peki “WordPress ile Nasıl Para Kazanılır?

Wordpress Para Kazanma

WordPress Para Kazanma

Dev listem olan İnternetten Para Kazanma makaleme yeni bir başlık olarak, wordpress üzerinden para kazanma yollarını 5 başlık altında inceliyor olacağız.

1) İçerik Oluşturarak

En kolay başlangıç olarak, içerik oluşturarak gelirler elde edebilirsiniz. İçerik oluşturabilmek için gerekenler;

 • İnternet bağlantısı
 • Bilgisayar, tablet, telefon üçlüsünden birine sahip olmak
 • İçerik hakkında bilgi sahibi olmak

İçerik oluşturma işlemlerini freelancer çalışarak, wordpress altyapılı siteler üzerinden veya kendi siteniz üzerinden yapabilirsiniz. Sadece yukarıda saydıklarıma sahip olmanız yeterli olacaktır.

Haftada 1 gün çalışarak para kazanabilirsiniz!

WordPress Zamanlayıcıları sayesinde, haftada 1 gününüzü tamamen ayırarak ek gelir elde edebilirsiniz. Burada kilit nokta ise, günde kaç makale/içerik üretecek olacağınızdır. Her gün 1 yeni makale, çalışacağınız günde 7 makale üretip, zamanlayıcıya kurmanızı gerektirecektir. Eğer wordpress zamanlayıcı hatası alıyorsanız, aşağıdaki yazımı incelemenizi tavsiye ederim.

2) WordPress Kursları ile Para Kazanma

Yeteneklerine ve bilgine güveniyor musun? O zaman bu başlık tam sana göre! Hemen bir kurs oluşturun ve becerilerini geliştirmek isteyen insanlar için fırsatlar sunun. İnternet üzerinden kendini geliştirmek isteyen milyonlarca insan var. En çok aranan kelimeleri, kursları araştırın. Bu konuda size Google Trends yardımcı olacaktır.

İnsanlar neden sizin kursunuzu tercih etmeli? Konu hakkında kendini geliştirmek isteyen insanlar olduğu gibi, sıfırdan hiçbir bilgiye sahip olmayan ve geliştirmek isteyen insanlar da olacaktır. Bu yüzden en açık ve net bir dille konuları anlatmalısınız. Bu konular hakkında yapmanız gereken ise:

 • Web sitenizi sadece kursları almaya teşvik etmek amacı ile e-pazarlama sitesi olarak kullanmaktır. Udemy çalışma mantığı ile kurslarınızı yükleyeceğiniz, fiyatlandıracağınız ve siteniz üzerinden satın alma işlemlerini yapabileceğiniz bir sistem kurmalısınız. Güvenliğin ve altyapı sistemlerinizin çok iyi olması gerektiğini, kurslardan önce bu konuyu araştırmanız gerektiğini unutmayın.

3) WordPress Hizmetleri

Online Para Kazanma Yöntemleri

Birçok kişi wordpress kullanmak istiyor, ancak henüz yeni kullanıcılar oldukları için hiçbir konu hakkında bilgi sahibi olmuyorlar. Tam da bu sırada devreye giriyor ve ücretli olarak wordpress hizmetleri sunuyorsunuz. Bunları belli başlı fiyatlandırmalar yaptığınız paketler halinde sunabilirsiniz. Paket içeriğine örnek olarak;

 • WordPress Kurulum
 • Site içi Bakım
 • Seo ve Danışmanlık Hizmetleri
 • Güvenlik Hizmetleri

1) WordPress Kurulum İşlemleri

Yeni kullanıcılar için veya uğraşacak vakitleri olmayan insanlar için sunabileceğiniz ilk hizmet, kurulum işlemleridir. Fiyatlandırma ve anlaşmaları yaptıktan sonra ihtiyacınız olanlar;

 • FTP Bilgileri
 • cPanel Bilgileri
 • WP-Admin Paneli

Yukarıda listelediğim bu 3 bilgileri aldıktan sonra wordpress kurulum işlemlerine başlayabilirsiniz. Henüz siz de yeterince bilgi sahibi değilseniz ;

2) Site içi Bakım İşlemleri

Kurulumdan bahsettik sıra geldi site içi bakım hizmetlerine. WordPress kullananlar bilir, ara ara küçük hatalar ile karşılaşırız. Bunları çözmek çok zor değildir, ancak çok büyük siteler 1 dakika bile kapalı veya hatalı kalamalazlar. Bu yüzden aylık çalışan mantığı ile site bakım işleri ile ilgilenecek birini ararlar. Bu neden siz olmayasınız?

 • En çok karşılaşılan wp hataları ve çözümlerine WordPress kategorim altında ulaşabilirsiniz.

3) SEO ve Danışmanlık Hizmetleri

Kendi sitenizi bir noktaya getirmek adına SEO işlemlerinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olup, bu konu hakkındaki yeteneklerinizi geliştirmişsinizdir. Genellikle, SEO çalışmaları, site içi giderlerde ilk sırada yer alır. Dolayısı ile bu hizmetlere ayrılan bütçeler oldukça yüksektir.

SEO Paketleri oluşturarak, danışmanlık hizmetleri verebilirsiniz. Bu paketlerin içinde;

 • Site içi Optimizasyon ve Hızlandırma
 • İçeriklerin SEO Uyumlu Olarak Düzenlenmesi
 • Anahtar Kelime Oluşturma ve Rakip Analizi
 • Backlink Alımı & Zararlı Backlink Analizi
 • Tanıtım Yazısı
 • Dizinlere Ekleme
 • SEO Araçları Hakkında Bilgi Verme

Tüm bu konular hakkında benim de çalışmalarım mevcut, ancak yoğunluğumdan dolayı pek fazla iş almıyorum. Yine de detaylar için İletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

SEO hakkında belli başlı konularıma ise aşağıdaki başlıklar aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

4) Güvenlik Hizmetleri

Güvenlik hizmetleri hakkındaki yeteneklerine ve kodlama becerilerine güvenenler için son derece kârlı bir gelir kazanma yöntemi olabilir. Güvenlik her konuda olduğu gibi özellikle internet kullanımında çok daha fazla önem taşımaktadır. E-Ticaret ile uğraşan firmalar başta olmak üzere, içeriklerinin ve bilgilerinin çalınmaması adına beyaz hacker denilen kişiler tarafından, sitelerin açıkları ve hataları tespit edilip, çalışmalar yapılmaktadır. Siz de bu özelliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, hemen başlayabilirsiniz.

4) WordPress Eklenti Geliştirme

Wordpress Para Kazanma

WordPress kullanıcıysanız, eklenti olmadan çoğu şeyin yapılamadığını çok iyi anlamışsınız demektir. Herkes wordpress kullanımını rahatlatmak ve yardımcı olması adına eklentiler kullanmaktadır. Bu açığı fark edip yeni eklentiler geliştirmek güzel olmaz mıydı?

Oluşturacağınız ücretli eklentiler sayesinde, gelirler elde edebilirsiniz. Eklentileirinizin reklamını yapabilmek için, wordpress bloglarına ve Webmaster forum sitelerine konular açabilir, tanıtım yazıları alabilirsiniz.

5) WordPress Tema Geliştirme

Beşinci ve son başlığım olan wordpress tema geliştirme konusuna geldik. İlk izlenim her zaman çok önemlidir. Sitenin içeriğinden önce dış görünüşüne, yani temasına bakarız.

İnternetten Para Kazanma

Örneğin; hulki.Net

Ben de ücretli bir wordpress teması olan Jannah Temasını ThemeForest.Net üzerinden satın aldım. Genelde bu site üzerinde ücretlendirmeler 59$ civarında oluyor, ben tema ararken indirime denk geldim ve 40$’a satın aldım.

 • Buradan temanın güncel fiyatını ve özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Son Sözler

WordPress üzerinden para kazanabilmek adına yapmanız gereken 5 yöntemi ve alt başlıklarını listeledim. Neden hala yerinizde sayıyorsunuz ki? Hemen harekete geçin ve gelirler elde etmeye başlayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.