GüncelWordpress

WordPress “Zamanlama Kaçırıldı” Hatası Çözümü

Editörlerin en çok kullandığı altyapı sistemi olan WordPress, makale yazarken bize farklı şekilde seçenekler sunuyor. Yazdığınız makaleyi hemen veya yaptığınız zamanlama ile daha sonra da yayınlayabilirsiniz. SEO çalışmalarındaki en önemli detaylardan biri olan özgün ve düzenli içerik girilmesi kısmı burada önem kazanıyor. Çünkü arama motorları dalgalı içerik girilmesini sevmiyor, bir gün 10 tane iki gün hiç girmeyen siteler, yavaş yavaş gözden düşüyor. (Eğer SEO uyumlu içerik nasıl oluşturulur, bilmiyorsanız, bu konumu inceleyebilirsiniz.) Tam da burada wordpress yardımınıza koşuyor. Ancak zamanlayıcınızı kurarken Zamanlama Kaçırıldı hatası alıyorsunuz çözümü ise oldukça basit.

Wordpress Hataları ve Çözümleri

WordPress “Zamanlama Kaçırıldı” hatası nasıl çözülür?

Wordpress Hata Çözücü

Kodlama ile

Çok basit bir düzenleme ile anında sonuç alacaksınız, hatta bu konumdaki adımları izledikten sonra “bu kadar kolay mıydı?” dediğinizi duyar gibiyim. Üstelik kodlamalardan anlamanız da gerekmiyor, yapmanız gereken adım sadece bir cümleden ibaret olacak. Hemen detaylara geçelim.

Öncelikle FTP‘e bağlanıyoruz ve aşağıdaki adımları izliyoruz.

public_html / wp_config.php
  • /* Kodumuzu buraya ekliyoruz */

Ekleyeceğimiz kod ise ; define(“ALTERNATE_WP_CRON”, true);

Kod ekleme ile yapabileceğimiz adımlar kadar, artık boş vaktiniz olduğu bir günde onlarca makale yazıp, istediğiniz tarih ve aralıklarda paylaşılmasını sağlayabilirsiniz. İkinci aşamamız belki size daha kolay gelebilir, onu da incelemenizi tavsiye ederim.

Eklenti ile

Bazı wordpress kullanıcılarının, ilk aşamamız olan yukarıdaki kodlama düzenlemesi ile sorunların çözülmediğini öğrendim. Bunun için size daha kesin bir çözüm sunuyorum. Yükleyeceğiniz WP Scheduled Posts eklentisi ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Eklenti algoritması kullanım açısından çok daha kolay ve herhangi bir hata gibi sonuçlarla karşılaşmadığınız için zaman kazanmanızı sağlıyor.

Şu an eklentinin kullanımı hakkında herhangi bir açıklama yapmıyorum, zaten yükledikten sonra buna ihtiyacınız olmadığını fark edeceksiniz. Ancak aranızda wordpress eklentisi nasıl kurulur? Bilmeyen arkadaşlarımız olabilir, onlar için daha önceden detaylı ve görsel bir şekilde anlatımını yapmış olduğum konumu aşağıdaki linkten inceleyebilirler.

Eğer bu eklenti ile de sorununuz çözülmediyse (ki çözülecektir) konu altından yorum yazabilirsiniz. Tekrardan inceler ve “yeni bir çözüm üretmek için neler yapabiliriz?”, kontrol ederiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.