GüncelTeknolojiÜrün İnceleme

İnceleme : Xiaomi Mi Box S 4K Android TV – Yorumlar

Xiaomi Mi Box S 4K Android TV İnceleme

Bugün hayatıma büyük kolaylık katan ve gün içinde çok zaman geçirdiğim bir ürünü sizlere tanıtacağım. Sıkı bir Netflix izleyicisi olarak, bilgisayar üzerinden veya HDMI kablosu ile televizyona bağlayarak izlemekten yorulmuştum. Tam da alternatif arıyorken, Xiaomi adlı firmanın Mi Box S 4K ürünü ile karşılaştım. İyi ki de karşılaşmışım,hayatıma inanılmaz bir rahatlık kattı. Kumanda üzerinden tek tuşla Netflix’e girebiliyorsunuz. Sadece bununla sınırlı da değil, Youtube, Spotify, Google Play gibi işinize yarayacak olan diğer temel uygulamalar da mevcut. Ayrıca Android telefonlar için Google Play Store üzerinden ekstra olarak istediğiniz uygulamaları yükleyebilirsiniz.

Ürün Kurulumu

Çok basit ve bir kez yapacağınız bir işlem, zaten Xiaomi ürünlerinin hepsi pratiklik üzerine kurulu.

  • Televizyondan gelen HDMI kablosunu, cihaza bağlıyoruz.
  • Prize bağlı olan güç adaptörünü, cihaza bağlıyoruz.
  • Netflix bilgilerimizi ve diğer uygulamaları tüm imkanları ile kullanabilmek adına gmail hesabımızı bağlıyoruz.
  • İşlemler bu kadar, arkanıza yaslanıp keyfini çıkarabilirsiniz.

Cihazın Özellikleri

Android 8.1 sistemi, korteks A53 işlemcisinde – 5K Wifi & 4K sistemlerini destekleyen özelliklere sahip bir cihaz. Boyutu gerçekten çok ufak ve sade,şık bir tasarıma sahip. Tüm bunlara ek olarak gördüğüm en önemli özelliği Türkçe dil destekli mikrofona sahip olması. Tek tek harflere basıp arama yapmakla hiçbir şekilde uğraşmadan, kumanda üzerinden mikrofon aracılığı ile istediğiniz filmleri,videoları,programları ve bunun gibi daha bir çok şeyi, çok rahat bir şekilde kullanmanızı sağlıyor.

Ürünün eksisi :

Xiaomi Mi Box S4K- Android TV adlı ürün, içerisinde bulundurduğu uygulamalara ek olarak safari,chrome vs. gibi tarayıcıları kullanıma sunabilirdi. Yani sisteminde olan uygulamalar dışında hiçbir site üzerinden yapılan yayınları, aramaları kullanamıyorsunuz. Bu durum en çok, farklı bir platform üzerinden dizi,film izlerken veya maç izlemek istediğimizde karşımıza çıkıyor. Kim bilir belki de yapılan negatif yorumlar sayesinde, yeni bir güncelleme ile bu özellik kullanıma açılabilir. Bu eksiklik dışında herhangi bir şikayetim yok, çok memnunum. 

Yine kendim kullanmış olduğum bir cihazı, Ürün İnceleme kategorisi altında inceleyerek olumlu ve olumsuz yönlerini sıraladım. Bu kategoriyi takibe almanızı öneririm, güncellemeye açık olacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.