GüncelTeknoloji

(Yeni) – iPhone 12 Modelleri-Özellikleri & Fiyatı

iPhone Fiyatları

Apple ürünleri her yılın sonbahar aylarında yeni modellerini yayınlamaya devam ediyor. 2020 Ekim-Kasım aylarında çıkması beklenilen iPhone 12 hakkında fotoğraflar, özellikler sosyal medya aracılığı ile sızdırılmaya başlandı. Yaz sonuna doğru daha net bilgilerin yayınlanacağı bu model hakkındaki maket görüntülerine ve sızdırılan özelliklerine gelin birlikte göz atalım.

Bu sene yine 11 modelinde olduğu gibi 4 model ile karşımıza çıkıyor. iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max şeklinde modeller tanıtıma sunulacak.

iPhone 12 Özellikleri

KAMERA
  • 12 MP ana kamera,
  • 12 MP telefoto lens,
  • 12 MP ön kamera

Bu özelliklere ek olarak, LIDAR sensörü özelliğinin de kullanıma sunulacağı konuşuluyor. Lidar sensörü teknolojisi ile arttırılmış gerçeklik deneyimi kullanılacak. Bu özelliğin ise serinin en iyi modeli olan iPhone 12 Pro Max modelinde kullanıma sunulacağı söyleniyor.

iPhone 12 modelleri
TASARIM

5.4″, 6.7″ ve iki adet 6.1″ olmak üzere farklı boyutlara sahip 4 adet telefon modeli olarak satışa sunulması bekleniliyor. Söylentilere göre bu sürümlerden 6.7″ ve 6.1″ boyuta sahip modellerden biri OLED ekrana ve üç lensli kameraya sahip olacakken 6.1″ ve 5.4″ modeller daha düşük ekran özelliğine ve iki lensli kameraya sahip olacak ve bu iki model diğerlerine göre daha uygun fiyatlı olarak kullanıcılara sunulacak.

2020 yılı ile birlikte ilk kez denemeleri yapılan 5G kullanıma sunulmuş olacak. Tabii ki sadece buna altyapısı elverişli ülkeler, olanak sağlayacak. Apple’ın da bu konuyu düşünerek, daha uygun fiyatlı alt modeller çıkarması da bekleniliyor.

Tabi ki batarya konusu her zaman beklentiler arasında olmuştur. Bu modelde de daha iyi bir batarya ömrü, daha uzun bir sarj yüzdesi bekleniliyor.

Alan özelliklerine bakılacak olursa, daha önceki modellerde olduğu gibi 256 GB ve 512 GB gibi oldukça yüksek kapasiteli iki farklı versiyon olarak bulunması bekleniliyor.

iPhone 12 Fiyatı

En çok merak edilen konulardan biri de iPhone fiyatları konusu. Bu yeni model iPhone 12 fiyatlarının en düşük modeli olan iPhone 12’de 649 dolar, en yüksek model olan iPhone 12 Pro Max’de ise 1099 dolar olması bekleniyor. Ancak ülkemizde vergilerle birlikte 15 ve 20 bin lira arasında olması bekleniliyor.

iPhone 12 Çıkış Tarihi 2020

iPhone 12 modelinin çıkış tarihi, Apple ürünlerinde klasikleşen yılın son çeyreği olan Sonbahar aylarında olacaktır. Ekim-Kasım gibi tanıtımının yapılıp, satışa sunulması bekleniliyor.

  • Yine bir Apple ürünü olan, Airpods2 konumu Ürün İnceleme kategorim altında detaylı olarak göz atmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.