İnternetten Para KazanmaNasıl Yapılır?Web

Youtube Para Kazanma – İzlenme Sayısı & Abone Arttırma

Youtube Para Kazanma

Günümüzün en popüler sosyal medya araçlarından biri olan Youtube günden güne kullanıcı sayısını arttırmakta. Yeni nesilin çoğunluğu youtube üzerinden içerikler üretip, para kazanmaya çalışıyorlar. Youtube üzerinden para kazanabilmek için, izleyici sayınızı ve youtube kanal abonelerinizi arttırmanız gerekiyor. Bu işlemleri gerçekleştirmek adına Youtube SEO çalışması yapmanız gerekiyor. Peki youtube abone arttırma nasıl yapılır? Youtube izlenme sayısı nasıl arttırılır? Youtube Para Kazanma Yöntemleri

Youtube SEO (Search Engine Optimization), Türkçe karşılığı ile Arama Motoru Optimizasyonu çalışmaları yaparak, aranan kelimelerde yukarılarda yer alabilirsiniz. Bu da doğal olarak izlenme sayınızda artışlar olmasını sağlayacaktır.

Youtube İzlenme Sayısı Arttırma

Youtube videolarınızdaki izlenme sayısını arttırmak adına yapmanız gerekenler ;

  • Dikkat Çekici Başlık
  • Yüksek Çözünürlük
  • Kaliteli İçerik
  • İyi bir Edit
Youtube İzlenme Sayısı Arttırma

Youtube SEO çalışmaları ile daha detaylı olarak;

En dikkat çekici şeyin başlık olduğu unutulmamalıdır. Başlıkta geçen anahtar kelimeler, aranma hacmi yüksek olan kelimeler olmalı ve kesinlikle açıklama kısmında da yer almalıdır.

Yüksek çözünürlüklü videolar çekmek adına ekipmanlarınızı hazırlayın. Eğer dışarıda videolar çekiyorsanız, doğru ışık zamanlamalarını ve açılarını öğrenin. Eğer videolarınızı kapalı ortamda çekiyorsanız, kesinlikle tripod üzerine kurulan LED halka ışıklardan almanızı tavsiye ederim. Bu sayede daha iyi bir ışık ile daha yüksek çözünürlüklü ve kaliteli videolar çekmiş olacaksınız.

Videonuza koyacağınız kapak fotoğrafı da çok önemlidir. Video içeriğinden en dikkat çeken anı yakalamalı, resim kalitesini yükseltip iyi bir şekilde editleyip öyle koymalısınız. Bu şekilde izlenme sayınız da artacaktır.

Video kategoriniz de bu konuda çok önemlidir. Çünkü herhangi başka bir videodan, benzer videolar aracılığı ile sizin yüklemiş olduğunuz video insanların önüne çıkabilir. Bu da ekstra izlenme sayısı demek olacaktır.

Youtube Para Kazanma

Tek bir dil üzerinden izlenme sayınız kısıtlı olacağından, videonuza alt yazılar eklemek izleyici kitlenizin genişlemesini sağlayacaktır. Çünkü youtube evrensel bir uygulamadır.

Video hakkındaki tüm detayları uyguladıktan sonra, iyi bir edit yapmak gerekiyor. Video geçişleri, ara ara başka videoları-resimleri yayınlamak, komik altyazılar ve videoya uygun müzikler bulmalısınız. Video editlemek adına bu işi yapan oldukça fazla freelancer çalışan kişiler mevcut, onların da yardımını alabilirsiniz.

Editlenip video paylaşıldıktan sonra, sosyal medyanın önemi de devreye giriyor. Videonuzun linkini tüm hesaplarınızdan paylaşıp hatta arkadaşlarınızdan da rica ederek büyümenizi sağlayaiblirsiniz.

Son Sözler

İnternetten Para Kazanma

Yukarıda listelediğim yöntemleri uygulayarak, youtube izlenme sayısı ve abone sayısı arttırma işlemlerinizde başarı olacaksınız. Bu sayede İnternetten Para Kazanma yollarından biri olan youtube para kazanma yöntemi ile gelir elde edebilirsiniz.

Bunlara ek olarak hangi kategorilerde daha fazla kitleye ulaşıp, gelirler elde edebileceğinize ise;

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.