Google Adsenseİnternetten Para KazanmaSosyal Medya

Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor? (1 Milyon İzlenme)

Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor

Youtube, son zamanlarda en çok rağbet gören sosyal medya platformlarından biri oldu. Hali ile insanlar içerik üretip, videolar çekip para kazanma yollarını araştırmaya başladı. Youtuberların sürekli pahalı arabalarla, lüks mekanlarda magazinlere yakalandıklarını gören herkes youtuberlar ne kadar kazanıyor? 1 milyon izlenme başına youtuber ne kadar kazanıyor? gibi sorulara yanıt arar oldu, gelin birlikte inceleyelim.

İnternetten Para Kazanma adlı dev listemin başlıca başlıklarından biri olan youtube para kazanma yöntemlerini ve diğer tüm yöntemleri aşağıdaki başlık aracılığı ile inceleyebilirsiniz.

Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor?

Son günlerde Enes Batur, Berkcan Güven, Reynmen gibi youtuberlar dünyadaki piyasayı örnek alarak şarkılar çıkarmaya başladı. Güzel bir beat yakalayıp, üzerine eğlenceli sözler yazarak 100 milyon üzeri dinlenmeler yakaladılar. 1 milyon izlenmeye ne kadar kazanılıyor?

Youtube para kazanma işlemleri genelde blog sitelerinde ve diğer tarzda sitelerdeki algoritmalar ile aynı mantıkta çalışıyor. Hemen hemen çoğu tüm gelirlerini Google Adsense reklamları üzerine kuruyor.

Google Adsense kullanırken, reklamların x şirketler tarafından verildiğini ve bütçeleri onların ayarladıklarını unutmayalım, bu sayede net bir rakam vermek doğru olmaz. Ancak bazı youtuberlar tarafından 500 dolara yakın bir rakam olduğu söyleniyordu.

Adsense gelirlerinizi arttırabilmek için, hesabınızda yapabileceğiniz bazı işlemler mevcut. Daha ilgili reklamlar, daha özgün reklamlar seçip, filtreleme özelliği ile yayınlamak istemediğiniz reklamları ayıklayabilme ve bu tarzda bazı ipuçları mevcut. Tüm bunları öğrenip, adsense gelirlerinizi arttırabilmek için aşağıdaki konumu inceleyebilirsiniz.

Youtube Para Kazanma

Youtube üzerinden gelir elde ederken, videolarınızın kaç kişi tarafından izlendiği önemli bir veri olsa da asıl veri bu değildir. Asıl olarak videolarınızın tamamının kaç kişi tarafından izlendiği önemlidir.

Bu algoritmayı anlayan youtuber tayfası, şarkılar yazıp, rap yaparak videolarının sonuna kadar izlenmesini ve viral olup daha fazla kişiye ulaşmayı amaçlamışlardır. Youtube izlenme sayısı arttırma adlı konumda da bahsettiğim gibi, özgün içerik, kaliteli görüntü ve ses çekimi, iyi ışık ve akıcılık videolarınızın izlenme sayısını arttırmanızda kilit rol oynayacaktır.

Son Sözler

Tüm bunlara ek olarak hangi kategorilerde daha fazla kitleye ulaşıp, gelirler elde edebileceğinize ise;

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ad-Block, AdGuard tarzı reklam engelleyici eklentileri, sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi açısından devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.